UWAGA!

Nadal wysoki wskaźnik zakażeń

 Elbląg, Nadal wysoki wskaźnik zakażeń
(fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Elbląg nadal przoduje w kraju w statystykach zakażeń koronawirusem na 10 tysięcy mieszkańców. W ciągu ostatniej doby mieście przybyły 134 nowe przypadki. Z kolei w powiecie elbląskim na Covid-19 zmarła jedna osoba, która miała choroby współistniejące.

Według danych Ministerstwa Zdrowia z ostatniej doby, w Polsce odnotowano 12 054 nowe przypadki zakażeń koronawirusem, zmarło 186 osób, z których 148 miało choroby współistniejące. Wykonano ponad 46 tysięcy testów.

W województwie warmińsko-mazurskim przybyło 709 zakażonych, zmarło 10 osób, w tym osiem miało choroby współistniejące. Jednym ze zmarłych jest mieszkaniec powiatu elbląskiego.

W Elblągu zgonów z powodu koronawirusa nie odnotowano, ale nadal w mieście utrzymuje się wysoki wskaźnik zakażeń na 10 tysięcy mieszkańców. Wynosi on obecnie 11,25 przy średniej krajowej 3,14. Dla porównania w powiecie elbląskim – 5,26, w braniewskim – 7,57. W ciągu ostatniej doby w Elblągu przybyło 134 zakażonych (nikt nie zmarł z powodu koronawirusa), w powiecie elbląskim – 30 (jedna osoba zmarła), w braniewskim – 31.

W całym kraju od początku pandemii stwierdzono 1 mln 356 tysięcy zakażeń koronawirusem, wyzdrowiały prawie 1,1 mln osób, zmarło ponad 30 tys. osób.

oprac. RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama