UWAGA!

Od soboty obowiązują nowe obostrzenia

 Elbląg, Od soboty obowiązują nowe obostrzenia

Województwo warmińsko – mazurskie zostało uznane za obszar szczególnie zagrożonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. Dziś wchodzą w życie kolejne obostrzenia – cześć z nich obowiązuje tylko na obszarze naszego województwa.

Od dziś usta i nos trzeba zasłaniać maseczką – rozporządzenie nie definiuje jej rodzaju. Zabronione jest zasłanianie tylko przyłbicą lub chustą, szalem, „kominem” itp. elementami ubioru. Osoby przekraczające granicę z polsko – czeską i polsko – słowacką będą kierowane na dziesięciodniową kwarantannę. Zwolnione z niej będą osoby, która zostały zaszczepione dwoma dawkami szczepionki lub legitymujące się negatywnym testem na koronawirusa

W naszym województwie zamknięte będą hotele oraz galerie handlowe. Zasadniczo zamknięte będą też ośrodki kultury m.in. kina, teatry, galerie, muzea, które mogą jednak prowadzić działalność „z wyjątkiem działalności, która może być realizowana przy wykorzystaniu środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość”. - jak możemy przeczytać w rozporządzeniu. Zamknięte będą baseny. Rozporządzenie umożliwia korzystanie z nich tylko w przypadku jeżeli działają przy podmiotach prowadzących działalność leczniczą. Drugim wyjątkiem są członkowie kadr polskich związków sportowych, którzy również mogą korzystać z basenów. Od poniedziałku dzieci z klas 1 -3 szkoły podstawowej powrócą do nauki zdalnej.

Nowe obostrzenia mają „na razie” obowiązywać do 14 marca. Jak uczy doświadczenie, rząd nie ma problemu z ich przedłużaniem.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama