UWAGA!

W naszym województwie szczególne obostrzenia

 Elbląg, W naszym województwie szczególne obostrzenia
fot. pixabay

Uczniowie klas 1 - 3 wracają do nauki zdalnej. Zamknięte zostaną galerie, muzea, kina. Obostrzenia dotkną także hotele. Nowe zakazy mają wejść w życie od 27 lutego. Dotyczą głównie województwa warmińsko-mazurskiego. 

- Widać, że wirus jest obecny w bardzo dużym natężeniu w woj. warmińsko-mazurskim. Niestety w województwie tym mamy też najwyższy wskaźnik absencji dla placówek edukacyjnych - prawie 7-procentowy wskaźnik absencji, jeśli chodzi o uczniów – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski na dzisiejszej konferencji prasowej.

I zapowiedział wprowadzenie od najbliższej soboty (27 lutego) szczególnych obostrzeń w naszym województwie. Uczniowie klas 1 – 3 mają wrócić do nauki zdalnej. Zamknięte zostaną galerie, kina, muzea, hotele, galerie handlowe, baseny i korty tenisowe. Prawdopodobnie przesunięte zostaną matury próbne.

W całej Polsce planuje się wprowadzenie od soboty nakazu używania wyłącznie maseczek. Nie będzie można używać przyłbic, szali, chust, „kominów” i innych elementów ubioru. Planuje się wprowadzenie dziesięciodniowej kwarantanny dla osób przekraczających granicę z Czechami i Słowacją. Zwolnione z niej mają być osoby zaszczepione dwiema dawkami szczepionki lub posiadajace aktualne (masymalnie sprzed 48 godzin) zaświadczenie o negatywnym teście na wirusa.

Nowe obostrzenia w województwie warmińsko-mazurskim mają obowiązywać przez dwa tygodnie. 

SM

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama