UWAGA!

Wojsko wspiera walkę z koronawirusem

 Elbląg, Wojsko wspiera walkę z koronawirusem
fot. 16 plog

Sytuacja epidemiczna wymaga nadzwyczajnych działań, dlatego wojsko rozszerza skalę swoich zadań. - Musimy walczyć z wirusem na wszystkich frontach, dla ochrony zdrowia mieszkańców naszego miasta i regionu - mówi dowódca 16 Pułku Logistycznego w Elblągu płk Piotr Pankowski. 

Zgodnie z decyzją Ministra Obrony Narodowej Pana Mariusza Błaszczaka w walkę z  koronawirusem angażuje się coraz więcej żołnierzy. Ich główne zadanie to odciążenie cywilnego systemu ochrony zdrowia. Do działania przystąpili także elbląscy logistycy, bo motto „In omnia semper paratus",  Na wszystko zawsze gotowi, zobowiązuje. 6 Listopada  przekazali i rozstawili pięć namiotów przed Szpitalem Miejskim  im. Jana Pawła II, które, w razie pogorszenia sytuacji epidemicznej, mogą stać się mobilnymi izbami przyjęć. Żołnierze 16 Pułku Logistycznego wspólnie z policją monitorują  przestrzeganie kwarantanny na terenie Elbląga, powiatu elbląskiego, Iławy, powiatu iławskiego oraz powiatu działdowskiego. 

Nasi żołnierze są również w Szpitalu Wojewódzkim i Szpitalu Miejskim w Elblągu. Wspierają także pracę placówek szpitalnych w Iławie i Działdowie .

 - Zgodnie z zapisem w Konstytucji 3 Maja wojsko polskie winno być dla narodu najsilniejszą tarczą i my taką tarczą jesteśmy – zapewnia Dowódca 16 Pułku Logistycznego płk Piotr Pankowski. – Przekazaliśmy namioty szpitalowi, wspieramy policjantów w ich zadaniach związanych z przeciwdziałaniem pandemii Covid-19, a w gotowości mamy żołnierzy przeszkolonych do pobierania wymazów i opieki nad pacjentami, a także sprzęt do transportu medycznego, respiratory oraz butle z tlenem. Uczestniczymy również w akcji krwiodawstwa, bo wiemy, jak trudno w obecnej sytuacji o ten cenny dar. Jesteśmy zbrojnym ramieniem, na którym mogą oprzeć się mieszkańcy naszego miasta i regionu – podkreśla płk Piotr Pankowski. – Razem pokonamy trudnego przeciwnika i z tej walki wrócimy z tarczą jako zwycięzcy! 

por. Rafał Buczyński, oficer prasowy 16 plog

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Komunikat jak za czasów wielkiego cesarza Juliusza Cezara. Veni, vidi, vici. .. tylko Błaszczak marszczy się na dyrektorów szpitali, że polityczni. jakoby ukrywają wolne łóżka dla covid.
 • Policja mogła by zająć się podstawowym działaniem czyli walką z przestępczością, bo na razie w przerwach między masowym sprawdzaniem kwarantanny, opieką nad marszami i duszeniem protestów niewiele mają czasu na działania ustawowe.
 • Dopiero teraz czuję się bezpieczny. Dziękujemy Wam!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  2
  Wodniakszuwarek(2020-11-10)
 • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
 • Propaganda jak za PRLu.
 • a ja pytam gdzie jest zarządzanie kryzysowe z ratusza i emeryt Świniarski? za co ten pan bierze niemałą kasę z ratusza?
 • dzisiaj żandarmeria dwóch w osobowym oznakowanym staneli sobie na lewym pasie pod prąd blokując ulice (na prawym stały auta)na ulicy Żeglarskiej w okolicy budynku nr 9 około g. 10,blokowali ruch podejrzewam że szukając osoby na kwarantannie w oknie rozglądali się po oknach mając dokumenty przed sobą, patrzyli na budynek siedząc sobie w ciepłym samochodzie bo im się wyjść nie chciało. Ewidentne złamanie przepisów ruchu drogowego, utrudnianie innym uczestnikom przejazdu, blokowanie lewego pasa, wjazd pod prąd dla pojazdów o przeciwnym kierunku ruchu.
 • Wystarczy wyłączyć telewizje radio i telefon i nie będzie koronowirusa
 • @Świadek. - To trzeba było zrobić zdjęcie, nagrać, wysłać lub wezwać Policję. Na bombach mogą stać nawet i w poprzek. Bez sygnałów oznacza, że nie wykonują żadnych czynności. Tylko komu się chce kablować jak oni z niebieskimi piątki przybiją i się zawiną z pouczeniem.
 • od początku tej zarazy wszystko jest zle zorganizowane : kiedy już było wiadomo że bedzie to i u nas, wszyscy sobie wjeżdżali do PL jak chcieli i kiedy chcieli i rozjechali się po kraju bo można, a wystarczyło wjeżdżających pakować na najbliższe jednostki wojskowe na kwarantanne, chorzy na prawo zdrowi na lewo, jednostki pozamieniać w szpitale i tak do dziś, nie było by tyle zakażeń, ale po co? przecież rządy Peło-pls likwidowały bataliony medyczne na jednostkach bo są przecież nie potrzebne, a dziś robią pokazówkę, generalnie pis pozwolił na rozprzestrzenienie wirusa bo jest to wszystkim na rękę i peło i pls, i lewym itd tak się robi politykę
 • @Świadek. - A wczoraj widziano jednorożca w okolicy Parku Kajki. Okazało się jednak, że to efekt urojeń kapusia z parciem na sensację.
 • @ooooooooooooo7 - Źle zorganizowane to delikatnie powiedziane. Rząd coś tam widział, obrazki z Włoch, żadnego planu uszytego dla kraju, tylko europejskie kopiuj / wklej zamykamy wszystko bo wywiozą nas na taczkach jeśli wypełnią się kostnice. Jak działały kraje w różnych częściach świata, skan, monitoring, tracking, lock down na cito, dzielnice, miasta, rejony. A my gasząc światło w gospodarce na dwa miesiące nie uzyskaliśmy nic, czas zyskał rząd na dłubanie w nosie, realizację prywatnych celów, cyrk z wyborami.
Reklama