UWAGA!

Wysoki współczynnik zakażeń w Elblągu

 Elbląg, Wysoki współczynnik zakażeń w Elblągu
(fot. pixabay.com)

Elbląg nadal jest w krajowej czółówce pod względem liczby przypadków zakażeń koronawirusem na 10 tysięcy mieszkańców. W ciągu ostatniej doby zmarły kolejne trzy osoby.

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, w ciągu ostatniej doby stwierdzono w Polsce 12 454 nowe przypadki zakażeń koronawirusem, zmarło 605 osób, w tym 450 mające choroby współistniejące. W województwie warmińsko-mazurskim zakażeń było 841, zmarło 31 osób, w tym trzech mieszkańców Elbląga.

Elbląg jest niestety w krajowej czołówce pod względem liczby przypadków zakażeń na koronawirusa na 10 tysięcy mieszkańców. Ten współczynnik wynosi prawie 9, gdy tymczasem średnia krajowa wynosi 3,25. Gorzej jest jeszcze w powiecie elbląskim – 10,69, tymczasem w braniewskim współczynnik wynosi 7,57.

W ciągu ostatniej doby w Elblągu stwierdzono 107 nowych przypadków zakażeń, w powiecie elbląskim – 61, a w braniewskim – 31.

W czwartek rząd ma ogłosić dodatkowe obostrzenia związane z walką z koronawirusem, które mają obowiązywać prze okres świąteczno-noworoczny.

oprac. RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama