UWAGA!

Zmiany w obostrzeniach koronawirusowych

 Elbląg, Zmiany w obostrzeniach koronawirusowych
fot. Michał Skroboszewski (arch. portEl.pl)

Na dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia zapowiedział ograniczenia obostrzeń koronawirusowych. Tydzień wcześniej do szkół wrócą uczniowie, którzy w tej chwili uczą się w systemie nauki zdalnej.

Minister zdrowia Adam Niedzielski na dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił plan ograniczania obostrzeń koronawirusowych. - Luty będzie tym miesiącem, kiedy te spadki powinny być stosunkowo duże. Wtedy wyczerpie się poważne zagrożenie dla opieki zdrowotnej. Mam nadzieję, że w marcu będziemy mogli podejmować odważne decyzje dot. restrykcji. (...) Mamy do czynienia z początkiem końca pandemii - mówił minister.

W związku z tym władze zamierzają ograniczyć obostrzenia związane z kwarantanną. I tak: od 15 lutego będzie obowiązywała siedmiodniowa izolacja osoby zakażonej koronawirusem. Kwarantanna współdomowników będzie obowiązywała w takim terminie jak izolacja osoby zakażonej.

Zostaje zlikwidowana tzw. „kwarantanna z kontaktu“ - dotyczyło to przypadków, kiedy kwarantanna została nałożona w wyniku przeprowadzenia wywiadu medycznego podczas którego osoba zakażona wskazała inną, z którą miała kontakt.

Od 11 lutego zostanie zniesiona tzw. „kwarantanna przyjazdowa“. Dla krajów spoza strefy Schengen będzie ona wynosiła siedem dni. Bez zmian pozostają zasady izolacji dla medyków i służb mundurowych.

Minister edukacji narodowej Przemysław Czarnek zapowiedział powrót uczniów z klas 5 - 8 szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych do szkół 21 lutego. Nauka w szkole zostanie przywrócona tydzień przed planowanym terminem.

SM

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Ty minister, już premier zapowiadał, że już wirusa w odwrocie nie trzeba trzeba się bać i potem zmarło na wirusa 100000 ludzi, tak z jego i waszej winy. Tak że ministrze uważaj co mówisz.
 • No Polacy, można będzie już emigrować z tego biednego kraju cwaniaków, szukać normalności i godnego życia za granicą i już na pewno tu nie wracać, bo tu już nigdy nic się nie poprawi dla uczciwego człowieka, zapewniam.
 • Wajcha nagle w drugą stronę. Trzeba przykryć Wielki Polski Wał i dać odrobinę radości Narodowi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  50
  5
  zz3@ww45(2022-02-09)
 • A gdzie przepowiednie wielkich znawców? Jak to, pandemia się kończy? Kto teraz zechce się szczepić? Tak nie może być, po straszcie trochę. Ludzie przestaną się bać, jak tu żyć bez pandemii? Nie róbcie tego, tym zaszczepionym co to sami w samochodzie w masce jeżdżą. O czym teraz będziecie pisać?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  38
  7
  Zawada 123(2022-02-09)
 • To teraz można już wziąć pod trybunał stanu Pinokia, niedzielskiego, szumowskich i całą resztę - za te wszystkie wałki i ludobójstwo, oraz wystawienie dla korporacji ludzi na eksperymenty medyczne ?
 • Co roku sezon grypowy zaczyna sie pod koniec pazdziernika i konczy w okolicach marca i to nie jest nic nowego, a oni beda ludziom wmawiac, ze to pandemia sie konczy hahahaha. Takie bajki to tylko tym co wierza w maseczki i lykaja wszystko co TV do nich powie.
 • Kwarantanna z kontaktu od dawna była iluzją. Np. 35tys przypadków i tyle samo osób tego dnia wysłano na izolację. Magia nikt z nikim się nie spotykał.
 • a to ciekawe bo pan minister jeszcze miesiąc temu mówił: "Niedzielski: szczyt V fali przypadnie w połowie lutego"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25
  0
  myśl za siebie(2022-02-09)
 • Magia i czary. Dwa tygodnie temu wieszczył 100tys zakażeń, potem sprytnie zrzucił testy na apteki i ludzi testujących się poza oficjalnym systemem raportowania i już żegna się z pandemią. W sumie najważniejszego nie napisaliście, maseczki zniosą.
 • PORTEL - a ujawnicie, ile do tej pory zaciągnęliście dotacji za korona-kącik z Ministerstwa Zdrowia? - takich pseudo-dziennikarzy i mędia jak PORTEL także trzeba będzie wrzucić na listę do Norymbergii 2.0 - podobnie jak wasi poprzednicy w nazistowskich Niemczech - wy niezmiennie do dziś "promujecie wirusa"i eksperymenty medyczne. Zapoznajcie się lepiej z Kodeksem Norymberskim, Art. 118 Kodeksu Karnego RP. .. wkrótce ktoś beknie za 200 000 zmarłych "ponad program"ludzi w tym kraju - ktoś przyłożył rączkę do tego z kilku róznych stron.
 • Dlaczego pORTEL znowu wprowadza DEZINFORMACJĘ ? - a co ze ZNIESIENIEM KAGAŃCÓW ? Dlaczego pseudo-dziennikarze pORTELU się nawet o tym nie zająknęli ? PS. Konwój Wolności zbiera się na 12 lutego (o czym pORTEL oczywiście nie napisze - przecież to "dziennikarze inaczej")- podobnie jak Trudeau-Castro musiał uciekać z Ottawy w Kanadzie - nasi Pinokie boją się tego samego. .. stąd to nagłe "rozluźnienie".
 • Kosmetyka. Zielone światło do VI jesiennej fali. A ile do tego czasu mutacji nam wkręcą w TV szkoda gadać.
Reklama