UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

10. rok z „Polityką”

Elbląg, 10. rok z „Polityką”

Wspólnie z Państwem chcielibyśmy uczcić jubileusz istnienia Salonu „Polityki” w Elblągu, zapraszając stałych salonowych bywalców i wszystkich chętnych na inaugurację 10. sezonu Salonu „Polityki”, która odbędzie się w środę 14 listopada o godz. 18 w Sali „U św. Ducha”. Bezpłatne wejściówki do odbioru w bibliotece.

Przed nami kolejny, dziesiąty już rok spotkań w Salonie „Polityki”, które pod auspicjami Tygodnika „Polityka” odbywają się w Bibliotece Elbląskiej od 2003 roku.
       Po raz pierwszy w Salonie „Polityki” w Bibliotece Elbląskiej im. C. Norwida spotkaliśmy się 8 października 2003 roku. Elbląski Salon powstał jako czwarty Salon „Polityki” w Polsce, a od samego początku jego gospodarzem został red. Mirosław Pęczak.
       Przez te wszystkie lata spotkania w Salonie „Polityki” stały się czymś znacznie więcej niż zakładano na samym początku. Biblioteka zyskała partnera wielu odbywających się tu wydarzeń, ale co najważniejsze – nasze miasto, pozostające nieco na uboczu intelektualnych dyskusji – znalazło się w samym ich centrum.
       Tematy podejmowane podczas tych dziewięciu lat salonowych spotkań dotykały w przeróżny sposób kultury, popkultury, czasem polityki. Przez blisko dekadę spotkań w Salonie „Polityki” brali w nich udział: dziennikarze i publicyści, pisarze, animatorzy kultury, kulturoznawcy, artyści, politycy, eksperci różnych dziedzin. Nie sposób ich tu wszystkich wymienić. Podejmowane dyskusje, w zależności od poruszanego tematu niejednokrotnie rozpalały uczestniczących w nich gości i zgromadzoną publiczność.
       Liczymy na Państwa obecność podczas kolejnych sezonów Salonów „Polityki” w Elblągu i zapraszamy do udziału w inauguracji 10. sezonu, która odbędzie się 14 listopada o godz. 18.
      
       W dyskusji podczas inauguracji 10. Sezonu Salonu „Polityki” w Elblągu udział wezmą: Jerzy Baczyński, Janina Paradowska, Wiesław Władyka oraz Mirosław Pęczak.
      
       Janina Paradowska
– polska dziennikarka, publicystka polityczna m.in. tygodnika „Polityka”, radia TOK FM i Superstacji.
       Jerzy Baczyński – polski dziennikarz prasowy, redaktor naczelny tygodnika „Polityka”
       Wiesław Władyka – polski dziennikarz, profesor historii na Uniwersytecie Warszawskim, literaturoznawca, historyk prasy.
       Mirosław Pęczak – socjolog kultury, publicysta, od roku 1993 dziennikarz Tygodnika „Polityka”; wykładowca w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego i w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej; specjalizuje się w problematyce kultury alternatywnej, młodzieżowej i popularnej; autor wielu publikacji książkowych; miłośnik Elbląga i przyjaciel Biblioteki Elbląskiej.
      
       Zapraszamy po odbiór bezpłatnych wejściówek do Działu Literatury Naukowej i Zbiorów Regionalnych przy ul. św. Ducha 3-7.
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • I znowu to samo !. Takie lekkie, pozorowane Spotkanie - tuż przed Swiętami. Dużo szumu reklamowego; z którego nic nie wynika dla Elbląga. Potem Swięta, Nowy Rok i tak dalej. .. .I jeszcze jedna uwaga- Redaktor Pęczak przyjacielem Elbląga !!!. To przedni numer kabaretowy. Numer Roku 2012.
  • W Biblotece Elbląskiej bez zmian. Bajery górą.
Reklama