UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

100 lat z Hrabalem

Elbląg, 100 lat z Hrabalem
fot. nadesłana

W związku z przypadającą na ten rok 100. rocznicą urodzin Bohumila Hrabala zapraszamy w środę 5 listopada o godz. 18 do Biblioteki Elbląskiej na otwarcie wystawy „Bohumil Hrabal, to już 100 lat...” oraz spotkanie z Maciejem Robertem i Jakubem Łysakowskim na temat adaptacji filmowych prozy Bohumila Hrabala. Wstęp wolny.

O wystawie „Bohumil Hrabal, to już 100 lat...”:
       Z okazji setnej rocznicy urodzin Bohumila Hrabala, jednego z najwybitniejszych prozaików czeskich i europejskich XX wieku trzej jego przyjaciele i współpracownicy, trzy osobowości świata artystycznego, Ivo Krobot, Tomáš Mazal oraz Václav Špale, przygotowali wystawę, dzięki której można zanurzyć się w świecie Czułych barbarzyńców. Fotografie Hrabala, ilustracje książek, plakaty filmowe i teatralne, kolaże Hrabala, grafiki Boudníka, rękopisy. Hrabal ekscentryczny, ale i Hrabal bliski, widziany okiem tych, którzy znali go najlepiej, przyjaciół.
       Miejsce: Galeria Spatium Novum.
      
       O spotkaniu:
       Kino czeskie lat 60. wyrastało z dobrej literatury i w tym tkwi jego siła. O ekranizacjach dzieł Bohumila Hrabala i korespondencji literatury ze światem filmu porozmawiają Maciej Robert i Jakub Łysakowski.
       Maciej Robert – poeta, dziennikarz, krytyk literacki i filmowy. Autor wielu artykułów o tematyce filmoznawczej, w tym również dotyczących czeskiego kina. Lada dzień ukaże się jego książka pt. „Perełki i Skowronki. Adaptacje filmowe prozy Bohumila Hrabala”.
       Jakub Łysakowski – kulturoznawca, dziennikarz i krytyk filmowy. Absolwent kulturoznawstwa ze spec. filmoznawczą i medialną na Uniwersytecie Łódzkim, dwukrotny stypendysta rządu francuskiego. Pracował m.in. w Zielonogórskiej Telewizji Przewodowej (kierownik produkcji i prezenter), Radiu Zielona Góra (dziennikarz), Gazecie Wyborczej (dziennikarz), kinie „Newa” w Zielonej Górze (kierownik), Gminnym Ośrodku Kultury w Kargowej (dyrektor).
       Miejsce: Sala Audiowizualna.
      
Spotkanie odbywa się przy współpracy z Czeskim Centrum w Warszawie.

      
      
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama