UWAGA!

16 lat Pracowni Plastycznej RYT

 16 lat Pracowni Plastycznej RYT

W tym roku Pracownia Plastyczna RYT świętuje nieokrągły jubileusz 16-lecia istnienia. Tej wyjątkowej okazji towarzyszyć będzie wystawa zatytułowana „16 lat minęło…Grafika w twórczości dziecka", którą będzie można oglądać od 8 września 2017 roku do 30 czerwca 2018 roku w pracowni przy ul. Studziennej 26 B na Starym Mieście w Elblągu. Zobacz zdjęcia.

Uroczysty wernisaż wystawy „16 lat minęło... Grafika w twórczości dziecka" odbędzie się 8 września o godz. 17 w pracowni przy ul. Studziennej 26 B na Starym Mieście w Elblągu.
       Serdecznie zapraszamy.
       Pracownia znajdująca się przy ul. Studziennej 26 B na Starym Mieście w Elblągu jest trzecią lokalizacją. Wcześniejsza, pokój w mieszkaniu o powierzchni 12m2 i kolejna, przyziemie w domu ok. 50m2, były bardzo ważnymi etapami w rozwoju pracowni. Obecna to blisko 106 m2 powierzchni, w której mogą tworzyć mali twórcy.
       Zaletą pracowni, wynikającą z długoletniego doświadczenia w prowadzeniu warsztatów plastycznych, jest podział uczestników na specjalnie dobrane grupy wiekowe nieprzekraczające 10 osób. Wiek ma znaczenie przede wszystkim w innym postrzeganiu świata zewnętrznego, innej wrażliwości, ale także w zdolnościach manualnych poszczególnych uczestników. Dzięki wieloletniej pracy z dziećmi i młodzieżą mogę z dużą trafnością ocenić indywidualne predyspozycje małych twórców,

 

zweryfikować już posiadane zdolności, a także dobrać tematy i techniki odpowiadające umiejętnościom, które sprzyjają ciągłemu rozwojowi.  Praca z tak małymi zespołami daje mi możliwość obserwowania procesów twórczych każdego uczestnika, korygowania ewentualnych błędów technicznych i reakcji na pojawiające się trudności w wykonaniu zadania.
       Przez długie lata poruszania się w przestrzeni edukacji artystycznej, zauważyłem, że sztuka nie lubi stagnacji. Nie można tworzyć wciąż jednego obrazka w kółko, do znudzenia. Poszukiwanie nowych form i technik jest świetną zabawą, ale i niesamowitą wędrówką, która daje możliwość odkrywania i kreowania zupełnie nowych dzieł. Lubię nowe wyzwania, które stawia mi sztuka i jej uczestnicy. Staram się wymyślać coraz nowsze i atrakcyjniejsze zadania, wyposażam pracownię w nowe urządzenia, i modyfikuję ofertę zajęć tak, by nikt się na nich nie nudził. Bo każda nowa osoba w pracowni to nowe wyzwanie, któremu trzeba odpowiednio sprostać. 
      
       Odkryj swój talent! Pod takim hasłem w poniedziałek, 11 września 2017 r., po wakacyjnej przerwie zostaną wznowione warsztaty plastyczne w Pracowni Plastycznej RYT. Pracownia czeka na swoich stałych uczestników zajęć, ale także otwarta jest dla wszystkich chętnych, którzy po raz pierwszy zechcą spróbować swoich sił w rysunku, malarstwie, rzeźbie czy grafice warsztatowej.
       Więcej informacji na stronie internetowej www.pracowniaplastycznaryt.pl.
      
                                                                                     ------ materiał płatny -------
      

Bogdan Kiliński
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie