UWAGA!

2. edycja Galerii Muzyki Elektronicznej

2014-01-09
Aktualizowany 2014-01-18 00:00
Elbląg, 2. edycja Galerii Muzyki Elektronicznej

Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki, Galeria EL oraz Klub Środowisk Twórczych zapraszają na kolejną odsłonę elektronicznej uczty w Krużganku. Z nieukrywaną przyjemnością informujemy, że 18 stycznia startujemy z drugą edycją projektu "Galeria Muzyki ELektronicznej".

Duże zainteresowanie towarzyszące pierwszej edycji 'GME', świetny klimat wydarzenia i jego niesamowity odbiór, utwierdził nas w przekonaniu, że format alternatywnego muzycznie eventu klubowego w Elblągu ma swoich odbiorców i publikę. W Krużganku Galerii EL swoje możliwości pokazali dotychczas rezydenci sopockiego klubu SFINKS700 (Paryss i Vacos), goście z Malborka - Robert Gaiss i Adrian Wrona oraz reprezentanci elbląskiej sceny niezależnej - Damian Sokolovsky i maiq.
       Bogatsi o doświadczenia przy organizacji listopadowej odsłony Galerii Muzyki ELektronicznej, wiemy co warto poprawić, a co należy zmienić, by jakość eventu i tym samym Wasze wrażenia były jak najwyższych lotów. Jedno nie zmieni się na pewno - MUZYKA. Ponownie zapraszamy na noc z wysublimowaną i jakościową muzyką elektroniczną w Elblągu!
      
       LINE-UP:
       Joana [Rec.Out /C.I.A. /Poznań]
       Jedna z najbardziej rozpoznawalnych kobiet DJ na polskiej scenie muzyki elektronicznej. Joana nakładem wydawnictwa Rec.Out wydała niedawno wyczekiwaną przez branżę EP’kę „Save your tears”. Posłuchajcie hipnotycznych, niczym senna mgła, a przy tym wyjątkowo świeżych i oryginalnych numerów, które zatrzęsą waszymi zmysłami!
       Nienasycony apetyt na odkrywanie coraz to świeższych i odkrywczych dźwięków, oraz niestudzona chęć do ciągłego rozwijania i udoskonalania swojego indywidualnego, nietuzinkowego brzmienia, to najlepsze słowa, które użyć można, gdy mowa o Joannie Tomczak.
       Jej powaga i niezachwiany spokój przy deckach pozwalają zrozumieć jej stonowaną i idealnie opanowaną osobowość. Jest zwolenniczką pięknych, melodyjnych zestawień, przez co jest zawsze wyrazista w swoim absolutnie house'owym/techowym graniu. W jej setach przeplatają się hipnotyczne dźwięki, jednak również potrafi zaskoczyć nagłą zmianą tempa i nastroju, rzucając przy tym odrobinę tajemniczego uśmiechu w stronę publiki.
       Mixy Joany zawsze są zaplanowane i głęboko przemyślane, co sprawia, że muzyczny apetyt klubowiczów rośnie w trakcie „konsumpcji”. To trochę jak hołd dla scenariusza Tarantino - wszystkie jej „krótkie historie” są fascynujące same w sobie i mogą wydać się niektórym chaotyczne. Prawdziwie docenić je można dopiero po wysłuchaniu całej „opowieści” od deski do deski.
       Joana jest zdecydowaną zwolenniczką najnowocześniejszej technologii, z których nie boi się korzystać w studiu i za deckami. Wkroczyła również niedawno w kolejny etap swej miłości do muzyki współtworząc własne tracki, poprzez eksperymentowanie i stawianie pierwszych kroków w świecie produkcji razem z kolektywem C.I.A, oraz An On Bast.
      
       maiq [GME /alternative play /Elbląg]

       maiq, a właściwie Michał Oleszczuk - DJ, promotor i muzyczny pasjonata. Pochodzi i na stałe mieszka w Elblągu. Początki jego fascynacji szeroko pojmowaną muzyką klubową sięgają przełomu lat 2000 – 2002. Loveparade, czy Mayday – marki „tamtych lat”, dziś bezsprzecznie uznawane za ikony w świecie muzyki elektronicznej, ukształtowały go i jego podejście do muzyki. Gust i dojrzałość muzyczna ewoluowały latami. W muzyce elektronicznej poszukuje awangardowej jakości i niebanalnych rozwiązań brzmieniowych. Subtelny, deep’owy tech-house i szeroko pojmowana, pieczołowicie wyselekcjonowana, muzyka techno, to muzyczny obszar, który go identyfikuje. W myśl zasady 'Nigdy nie mów nigdy', zawsze jednak pozostaje otwarty na nowe muzyczne zaskoczenia w muzyce elektronicznej. Szczególnie ceni sobie brzmienia takich labelów jak: Cadenza, Ovum Recordings, Pampa Records, Cocoon Recordings, Innervisions, Desolat, Keinemusik, czy Rekids. W ramach własnego projektu 'alternative play' zagrał z takimi artystami związanymi ze sceną muzyki elektronicznej w Polsce jak m.in: Bshosa, Miko Czajkowski, Paryss. Miał okazję również dzielić scenę z Joaną, Tika Milano, Dominikiem Jakovickim, Rybsonem, czy Ykmanem. Aktualnie związany z klubem Alternatywa w Malborku, gdzie systematycznie gra i organizuje własne wydarzenia klubowe. Pomysłodawca projektu ‘Galeria Muzyki ELektronicznej’ realizowanego w Krużganku Centrum Sztuki Galerii El w Elblągu, na którym jak dotychczas mieli okazję zaprezentować swoje możliwości Paryss, Vacos, Damian Sokolovsky, Robert Gaiss, Adrian Wrona.
      
       Rybson [Alternatywa /Electronic Revolution /Malbork]
       Od najmłodszych lat Rafał poruszał się w przestrzeni wypełnionej muzyką, co wynikało m.in. z rodzinnej tradycji zdobywania wykształcenia muzycznego oraz pasji do wspólnego muzykowania w domowym zaciszu. Edukacja w szkole muzycznej w rodzinnym mieście niewątpliwie stanowiła bodziec, który z miesiąca na miesiąc potęgował zainteresowanie Rafała Rybczyńskiego branżą muzyczną. Już po kilku miesiącach przygody z fortepianem wiedział on, że granie i tworzenie własnych kompozycji stanie się jego życiowym celem i pasją. Wcześniejsze plany związania swojego życia ze wspomnianym instrumentem stopniowo ewaluowały od muzyki klasycznej, która ukształtowała jego artystyczny gust i nadal stanowi dlań niewyczerpane źródło inspiracji, do muzyki elektronicznej. W 2001 roku wyjechał do Stanów Zjednoczonych Ameryki i tam, zakupiwszy swoje pierwsze gramofony i mikser, stawiał pierwsze kroki w zakresie techniki miksowania, by ostatecznie rozpocząć właściwą przygodę z płytami oraz konsoletą. Pod koniec roku 2007, Rybson wraca do kraju gdzie ma zaszczyt gościć w takich klubach jak: Cień Kraków, Prozak Kraków, Base Kraków, Taawa Kraków, Baccarat Kraków, Klub Kijów Kraków, ENSO Kraków,Art Cafe Toruń, Arsenal Toruń, NRD Toruń, TATW @ Centrum Stoczni Gdańskiej, Sfinks700 Sopot oraz wiele innych.. Obecnie związany z klubem Alternatywa w Malborku.
      
       Damian Sokolovsky [GME /Elbląg]

       Damian Sokolovsky - dwudziestosześcioletni elblążanin, którego od zawsze interesowała muzyka elektroniczna, a wraz z wiekiem ekscytacja ta przerodziła się w pasję bez której nie wyobraża sobie życia. Początki fascynacji sięgają końca lat 90 i klimatów Love Parade oraz Mayday, stąd upodobanie do tribal techno i pochodnych tego gatunku. Zawsze oglądał relacje z imprez z wypiekami na twarzy, marzył aby kiedyś stanąć za deckami i móc dzielić się z ludźmi tym, co kocha. Od tamtej pory zaczął żywo interesować się DJingiem. Pierwszy raz wystąpił przed szeroką publicznością w 2006 roku. Od tego czasu minęło siedem lat i setki imprez na których grał Damian.
      
       Robert Gaiss [Malbork]
       Robert Gaiss, a właściwie Robert Achramowicz - DJ i początkujący producent, pochodzi z Miłoradzu, na stałe mieszkający w Malborku. Związany z malborską sceną klubową. Początkowo zafascynowany muzyką House. W elektronice poszukiwał wszystkiego, co prezentowało nietuzinkowe brzmienie. W 2007r poznał Ricardo Villalobosa, co miało duży wpływ na jego późniejsze granie. Od tamtego momentu z uwagą śledzi berlińską scenę muzyki elektronicznej. Jego przygoda z DJką rozpoczęła się w 2003 r. Wówczas poznał swój pierwszy 'software' - Traktor. 4 lata później, poczuł się na tyle pewnie, że stanął przed swoją pierwszą publiką. Aktualnie zaintrygowany możliwościami Abletona, to na nim skupia swoją uwagę. W ciągu ostatnich miesięcy szlifował granie live i zabawę z samplami, vocalami oraz pluginami VST. Jego styl oscyluje wokół tech-house'u, deep-owego brzmienia oraz Techno, jednak nie narzuca sobie w tym względzie żadnych ograniczeń. W przyszłości planuje przeprowadzkę do Berlina i tam w dalszym ciągu realizować się muzycznie.
      
       Dominik Jakovicki [Elbląg]
       To młody artysta mający zaledwie 21 lat, z muzyką elektroniczną związany od 2007 roku. Wyszukiwanie najbardziej wysublimowanych dźwięków to więcej niż pasja, to dla niego droga wyrażania siebie poprzez muzykę. Znany z brzmień technicznych, jak i deepowych. We wczesnych godzinach lub małych pomieszczeniach potrafi eksperymentować z głębokimi deepowymi brzmieniami, co lubi najbardziej. Pozostając otwarty na wszelkie nowe gatunki muzyczne potrafi zaskakiwać, jakby ciągle szukając swojej drogi muzycznej.
      
       Wstęp 5 zł. Start o godz. 21. Zapraszamy.
      
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama