UWAGA!

25 lat z chórem Redemptoris

 
Elbląg, 25 lat z chórem Redemptoris
(fot. nadesłane)

Ćwierć wieku elblążanie, i nie tylko, mogą wsłuchiwać się w piękne głosy chóru Redemptoris. W minioną sobotę chórzyści pod przewodnictwem dyrygenta Leszka Goska świętowali w kościele Matki Bożej Królowej Polski.

Jubileusz rozpoczął się mszą dziękczynną, którą odprawił biskup elbląski Jacek Jezierski. Nie zabrakło oczywiście pięknej oprawy chóru Redemptoris. Później chórzyści zeszli z balkonu, stanęli na schodach ołtarza i rozpoczął się różnorodny w swym repertuarze koncert. Chór wykonuje nie tylko pieśni religijne, ale również standardy klasyki światowej, polskiej oraz utwory współczesne. Zebrani mogli usłyszeć kompozycje Verdiego, Stanisława Moniuszki, Mikołaja Gomółki "Nieście chwałę Mocarze", melodie ze "Skrzypka na dachu" i utwór "Pstrąg" Franciszka Schuberta w kilku różnych interpretacjach. Redemptoris zakończył godnie, najbardziej znanym fragmentem z oratorium Mesjasza Jerzego Fryderyka Heandla - "Hallelujah".
       Piękne i emocjonalne podziękowania skierowała do chóru Alicja Tomczak prezes Elbląskiego Stowarzyszenia Amazonek: -- Wasza muzyka i śpiew pomaga nam w walce z choroba nowotworową, dziękujemy - powiedziała.
       Za minione 25 lat podziękował również wszystkim byłym i obecnym członkom Leszek Gosk, dyrygent chóru, który odebrał od prezydenta miasta honorowe wyróżnienie "Za Zasługi dla Elbląga”.
      
      
      
oprac. red. na podst. materiałów UM Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama