UWAGA!

29. Salon Elbląski już w czwartek

 
Elbląg, 29. Salon Elbląski już w czwartek

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na wernisaż wystawy 29. Salonu Elbląskiego, który odbędzie się 11 maja o godz. 18. Wystawa czynna do 30 czerwca.

To jedyna impreza w Elblągu pokazująca tak przekrojowo elbląskie środowisko artystyczne. Co dwa lata mamy przyjemność zaprezentować zarówno nowe nazwiska, jak i zobaczyć co przez ten czas wydarzyło się artystycznie u starych, dobrych znajomych. W tym roku do wystawy przystąpiło 43 osoby: artyści malarze, graficy, fotografowie.
       Nowością w tegorocznym Salonie będzie Nagroda Publiczności w wysokości 2500 zł, której laureat będzie wyłoniony w drodze publicznego głosowania. Imienne karty do głosowania dostępne będą podczas trwania wystawy i będą towarzyszyły biletom wstępu.
      
       O tegorocznym Salonie napisał także jego wieloletni uczestnik, Zbigniew Szmurło:
       "Wnętrza Galerii EL, przyjazne dla różnych działań artystycznych, wypełniają co dwa lata prace twórców elbląskiego środowiska plastycznego, którzy zdecydowali się na udział w cyklicznej wystawie, będącej w pewnym sensie potwierdzeniem tego, że nadal aktualne jest zaproponowane przed laty przez dr. Ryszarda Tomczyka określenie - hasło, "obszar do wypełnienia".
       Plastycy, kiedyś bardzo prężna, a nawet dominująca grupa środowisk twórczych miasta, w różny sposób „wypełniają” swoimi pracami przestrzeń Galerii EL, jak również nieliczne inne sale wystawowe Elbląga. Nie wszyscy decydują się na poddanie wymogom regulaminu i ocenie jurorów, chociaż bez wątpienia Salon Elbląski zaliczyć należy do najważniejszego środowiskowego przeglądu twórczości plastycznej naszego miasta. W tym roku powrócono po dwunastoletniej przewie do formuły konkursu. Tak, to również odbiorcy zdecydują, którego artysty propozycja jest ich zdaniem najciekawsza, którą też należy uhonorować nagrodą. Osobnej oceny dokonają jurorzy, wskazując na twórcę, który zachęcony zostanie do kolejnej konfrontacji – przygotowania indywidualnego pokazu swojej twórczości.
       Podobnie jak poprzednie, również Salon Elbląski 2017 staje się miejscem spotkań artystów z odbiorcami lub odbiorców z artystami. Różnorodna twórcza wrażliwość i często skrajne, kontrastowe i wykluczające się rozumienie świata, ukazywanego w jakże odmiennej stylistycznej i artystycznej perspektywie nie powinno przesłaniać jednej, chyba najważniejszej idei – spotkania i dialogu. Służą temu właśnie dzieła sztuki i umieszczone w nich znaki, umożliwiające wszelkie poznawanie, w tym to najpiękniejsze – spotkanie i poznanie drugiego człowieka."
      
       Artyści biorący udział w wystawie:
       Albrecht Jacek, Beata Ewa Białecka, Białecki Mariusz, Ewa Bogucka Pudlis,Monika Brzykca, Chrostek Zbigniew, Iwona Dombek-Rybczyńska, Jerzy Domino, Fowler David, Anna Gawron, Joachim Gawryolek, Grajczak Piotr Krzysztof, Aleksandra Hońko, Roma Jaruszewska, Jaworska Pamela, Karolina Kardas, Bogdan Kiliński, Komorska Grażyna, Konopka Paweł, Konrad Kosacz, Anna Magdalena Kowalczuk, Janusz Kozak, Benedykt Kroplewski, Krzemiński Andrzej Jan, Milosz Kulawiak, Leszczyńska Adrianna, Ryszard Litwiniuk, Maciek Olewniczak, Małgorzata Olewnik, Mariusz Edward Owczarek, Panek Anna, Parafiniuk Katarzyna, Prelewska Ewa, Różewicz-Książkiewicz Halina, Smeja-Skulimowska Katarzyna, Kacper Szalecki,Zbigniew Szmurło, Tomczyk Ryszard, Tyszkowska Marta, Agnieszka Warsza, Marek Wawryn, Wójcik Margarita, Dominik Żyłowski
      
Beata Branicka, Centrum Sztuki Galeria EL
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama