UWAGA!

3 po 3. Wystawa w Światowidzie

 3 po 3. Wystawa w Światowidzie
fot. nadesłana

„3 po 3” to tytuł wystawy, którą w kwietniu będzie można oglądać w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Miłośnicy sztuki będą mogli zobaczyć na niej prace Ewy Łukiewskiej, Anny Panek i Benedykta Kroplewskiego.

Już 6 kwietnia w Galerii Nobilis w Centrum Spotkań Europejskich" Światowid" będzie można podziwiać prace trzech wyjątkowych artystów, którzy zdecydowali się na wspólną wystawę.
       - "Do trzech razy sztuka" - to tytuł naszej pierwszej wspólnej wystawy, która odbyła się w galerii "Pax" w Elblągu. Prezentacja ta spotkała się z przyjaznym odbiorem, dlatego po latach postanowiliśmy zorganizować kolejną, tym razem pod tytułem "3 po 3" – tak tłumaczą decyzję o wspólnej prezentacji swoich prac Ewa Łukiewska, Anna Panek, Benedykt Kroplewski.
       Benedykt Kroplewski - pochodzi z Malborka, gdzie urodził się w 1948 r. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych na Wydziale Grafiki i Rzeźby w Gdańsku, w pracowniach Adama Harasa i Witolda Janowskiego. Dyplom obronił w 1980 r. Zajmuje się malarstwem, grafiką, rysunkiem, ilustracją i plakatem. Jest laureatem wielu nagród, a swoje prace prezentował prócz Polski m.in. w Japonii, Niemczech, Szwecji, we Włoszech, na Litwie i Łotwie.
       Ewa Łukiewska - dyplom uzyskała w 1981 r. na ASP w Gdańsku. Malarstwo w pracowni prof. Kazimierza Śramkiewicza, tkaninę w pracowni prof. Józefy Wnukowej. Zajmuje się tkaniną unikatową, malarstwem, rysunkiem i papierem ręcznie czerpanym. Brała udział w ponad 230 wystawach zbiorowych, a także zorganizowała 18 wystaw indywidualnych w Polsce i za granicą. Na swoim koncie ma liczne nagrody i wyróżnienia. Prowadzi działania edukacyjne wśród różnych grup wiekowych, jest uczestniczką międzynarodowych plenerów i projektów artystycznych. Jej prace są w zbiorach muzealnych i prywatnych w kraju i poza jego granicami.
       Anna Panek - urodziła się w 1961 r. w Kołobrzegu. W 1989 r. ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Łodzi. Studiowała na Wydziale Grafiki w Pracowni prof. Bogusława Halickiego. Zajmuje się malarstwem (akryl, olej, techniki własne), rysunkiem, grafiką użytkową oraz projektowaniem wnętrz. W swoim dorobku artystycznym ma wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych oraz plenerów malarskich w kraju i za granicą.
      
       Wernisaż wystawy „3 po 3” odbędzie się w Galerii Nobilis w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w w środę, 6 kwietnia o godz. 18. Prace będzie można oglądać do 15 maja. Wstęp wolny.
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)