UWAGA!

3936 prac z czterech krajów

 
Elbląg, 3936 prac z czterech krajów

21 września (w sobotę) o godz. 12 w Ratuszu Staromiejskim otwarcie wystawy i wręczenie nagród laureatom tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży Szkolnej Euroregionu Bałtyk „Od morza jesteśmy”.

Na tegoroczną edycję wpłynęło 3936 prac z 436 placówek z Polski, Rosji, Litwy i Ukrainy. Młodzi artyści wykonali prace pod kierunkiem 536 nauczycieli.
       Jury przyznało nagrody w zróżnicowanych kategoriach wiekowych oraz pod kątem techniki wykonania (malarstwo, grafika, batik) i zakwalifikowało na wystawę główną 171 prac. Lista laureatów oraz zdjęcia nagrodzonych prac zamieszczono na stronie internetowej Młodzieżowego Domu Kultury.
       Rok 2013 to rok, w którym konkurs „Od morza jesteśmy” doczekał się pięknego jubileuszu 25-lecia swego istnienia. Konkurs wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. W ciągu tych wszystkich lat nadesłano około 44 000 prac, spośród których na wystawach w kraju i na terenie Euroregionu Bałtyk wyeksponowano około 6000. Trwałymi dokumentami konkursu są wydawane w trakcie każdej edycji katalogi wystawy, zawierające prace na najwyższym poziomie.
       Młodzieżowy Dom Kultury w imieniu organizatorów serdecznie gratuluje uczestnikom, ich nauczycielom oraz wszystkim wspierającym rozwijanie uzdolnień plastycznych dzieci i młodzieży.
       Wystawę w Ratuszu Staromiejskim będzie można oglądać do końca października. Serdecznie zapraszamy.
      
      
      
      
Młodzieżowy Dom Kultury
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama