UWAGA!

4 pory książki

 Elbląg, 4 pory książki

Instytut Książki i Biblioteka Elbląska zapraszają na pierwszą odsłonę Festiwalu „4 pory książki". Od 11 do 13 marca odbędzie się w sali „U św. Ducha" Pora Poezji. W programie są spotkania autorskie, panel dyskusyjny i koncert piosenki autorskiej Roberta Kasprzyckiego. Na wszystkie imprezy festiwalowe wstęp wolny.

„4 Pory Książki” to pomysł na całoroczną promocję czytelnictwa i współczesnej literatury polskiej, a także najciekawszych zjawisk literatury światowej. Charakter festiwalu pozwala na wyprowadzenie książki w przestrzeń publiczną, umożliwiając jej dotarcie nawet do odbiorców przypadkowych. Dzięki cykliczności festiwalu dyskusja o literaturze i życiu literackim ma miejsce w mediach kilka razy do roku.
     „4 Pory Książki” są również jedynym polskim festiwalem literackim nie zawężającym swoich zainteresowań do jednego wyłącznie gatunku literackiego i mającym przy tym charakter międzynarodowy.
     Głównym elementem festiwalu są spotkania autorskie. Towarzyszą im imprezy okołoliterackie, przygotowywane z myślą o tych, którzy na co dzień nie uczestniczą w sposób czynny w życiu literackim. W ten sposób problematyka współczesnej literatury pokazywana jest w szerszym kontekście kulturalno-społecznym.
     Imprezy festiwalowe odbywają się równocześnie w kilku miastach Polski i organizowane są we współpracy z partnerami lokalnymi - bibliotekami, księgarniami, centrami kultury i innymi organizacjami działającymi w przestrzeni publicznej. Festiwal realizowany jest przez cały rok w czterech odsłonach: Pora Poezji (marzec), POPLIT (kwiecień),Pora Prozy (październik) i Pora Reportażu (listopad).
     Zadanie jest współfinansowane przez Instytut Książki.
     
     Program Pory Poezji
     Biblioteka Elbląska im. C. Norwida
     11 marca, środa
     godz. 18 – „Poezja uwrażliwia" - spotkanie autorskie z Ewą Lipską.
     Prowadzi: Igor Stokfiszewski.
     godz. 20 – „Piosenki i nie" - koncert Roberta Kasprzyckiego

 


     
     12 marca, czwartek
     godz. 18 – „Prognozy poezji" - panel dyskusyjny.
     Uczestniczą: Marcin Orliński i Piotr Marecki
     Prowadzi: Igor Stokfiszewski.
     
     13 marca, piątek
     godz. 19 – „Między egzystencjalizmem a obiektywną obserwacją świata" - wieczór autorski Tadeusza Dąbrowskiego.
     Prowadzi: Marcin Orliński.
     
     Wstęp na wszystkie imprezy festiwalowe jest wolny. Bezpłatne wejściówki na koncert Kasprzyckiego można odebrać na portierni głównej Biblioteki. Szczegóły i pełny program Festiwalu: www.4pory.bibliotekaelblaska.pl.

oprac. A

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Następna impreza z tzw. rozdzielnika - taka poza świadomością Biblioteki. Kto przyjedzie, zobaczymy. I tak będzie wspaniale.
  • Tak się dzieje zawsze, gdy całą działalność Biblioteka buduje na szczodrych dotacjach. Pozostają oklaski i wdzięczne uśmiechy do ofiarodawców. Własne pomysły na kulturę - należy zamknąć w szufladzie.
  • Czysta sztanca. Dotowany - Objazdowy Cyrk Literacki, przypadkiem w Elblągu.
Reklama