UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

44. Dziecięcy Festiwal Kultury Ukraińskiej

22 i 23 maja na deskach Teatru im. Aleksandra Sewruka odbędzie się 44. Dziecięcy Festiwal Kultury Ukraińskiej. W ramach festiwalu będzie można zobaczyć spektakle teatralne, koncerty oraz wystawy przygotowane przez dzieci należące do mniejszości ukraińskiej w Polsce.

Festiwal jest imprezą o wieloletniej tradycji, cieszący się ogromną popularnością w środowisku ukraińskim. Odgrywa wielką rolę w procesie wychowania dzieci i przekazywania im tradycji i języka swoich ojców. Impreza daje możliwość prezentowania przez dzieci swoich umiejętności i wiedzy zdobytej na lekcjach języka ukraińskiego, poznawania rówieśników oraz integrowanie środowiska ukraińskiego w ogóle. Festiwal wpisał się w cykl imprez kulturalno-oświatowych Elbląga, jednocześnie wzbogacając jego panoramę kulturalną.
       Uczestnikami festiwalu są dzieci ukraińskie uczące się języka ukraińskiego w punktach nauczania w szkołach podstawowych i gimnazjach województwa warmińsko-mazurskiego oraz zespoły dziecięce działające przy Związku Ukraińców w Polsce lub innych organizacjach mniejszości ukraińskiej.
       W ramach przygotowań do festiwalu organizowane są spotkania i szkolenia dla nauczycieli i instruktorów zespołów dziecięcych celem podnoszenia poziomu wykonania prezentowanego programu.
       W 44. DFKU weźmie udział ok. 280 wykonawców. Będą deklamować, śpiewać, grać na instrumentach, tańczyć, inscenizować bajki. Odbędą się 2 koncerty oraz spektakl Zespołu teatralnego z Przemyśla. Publiczność koncertów to elblążanie oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości.
       Na zakończenie koncertu galowego wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy uczestnictwa w 44 DFKU.
       Gościem 44. DFKU w Elblągu będzie Zespół Pieśni i Tańca „Arkan” – zespół teatralny działający przy Kompleksie Szkół Ogólnokształcących z Ukraińskim Językiem nauczania nr 2 im. Markiana Szaszkewicza w Przemyślu.
      
       Program festiwalu:
      
       22 maja
      
       10.00 – koncert 44 DFKU – prezentacje zespołów dziecięcych
       17.30 – spektakl Zespołu teatralnego Kompleksu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Markiana Szaszkewicza w Przemyślu – „Pasterka i kominiarz” na motywach bajki J.Ch. Andersena
       18.00 – otwarcie wystawy „Szaszkewycziwka – ukrainski znaky Peremyszla”
       18.30 – spektakl Zespołu teatralnego Kompleksu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Markiana Szaszkewicza w Przemyślu – „Sen” – fragmenty poematu T. Szewczenki
      
       23 maja
      
       10.30 – koncert galowy 44. DFKU – gość festiwalu: Zespół taneczny „Arkan” Kompleksu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Markiana Szaszkewicza w Przemyślu
      
       Patronat Honorowy nad festiwalem objął Poseł na Sejm RP Pan Miron Sycz.
      
       44. DFKU zorganizowano przy wsparciu finansowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Prezydenta Miasta Elbląga
      
oprac. Irena Budzyńska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama