UWAGA!

50. „Tygiel”

Centrum Sztuki Galeria EL, Stowarzyszenie Elbląski Klub Autorów SEKA oraz Klub Środowisk Twórczych Krypta zapraszają w środę 19 marca o godz. 17 do Krypty na promocję 50. numeru elbląskiego kwartalnika „Tygiel” oraz spotkanie autorskie z poezją Wiktora Mazurkiewicza.

W najnowszym, jubileuszowym numerze kwartalnika „Tygiel” znajdziemy m.in. artykuły: „Jak Roman Fus karmił wykastrowanego kota” Jana Miłoszewskiego, „Literaturoznawcze poszukiwania zatraconej tożsamości” Wojciecha Kajtocha, „Życie to nie maraton” Ryszarda Tomczyka, „Wywróżone z żołądków. Od metafory znaku do metafory materii” Jarosława Denisiuka, „Zdemaskować antychrysta!” ks. Stefana Ewertowskiego.
     Druga część spotkania poświęcona będzie poezji Wiktora Mazurkiewicza. Autor, urodzony w 1943 r. w Bydgoszczy, z wykształcenia inżynier geodeta, razem z rodziną mieszka obecnie w Elblągu. Tomik „Nadewszystkość” jest debiutem książkowym Wiktora Mazurkiewicza.
     - Jeśli znamieniem poezji współczesnej jest stronienie od bezpośredniego wyrazu uczuć, od egzaltacji i tzw. - że posłużę się językiem Przybosia - „li ryczenia”, wiersze Wiktora w tym zakresie nie usiłują zdążać za modą. Równocześnie jednak wolne są od banalności, ujmują swą powściągliwością wyrazu, jak i także już „niemodną” szczerością - pisze o poezji Wiktora Mazurkiewicza Ryszard Tomczyk.
     Kwartalnik „Tygiel” jest finansowany przez Urząd Miejski w Elblągu.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Redakcja Tygla w Galerii EL. Załatwcie dobrą trąbkę: to najwyższy czas, aby odtrąbić zgon tej instytucji. Swiętej Pamięci Galeria El.
  • Zamiast NORA podpisuj się nornica ryjówka. A potem sobie tą trąbkę wsadź w ucho, żeby lepiej słyszeć.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Trąbnica pospolita(2008-03-18)
Reklama