UWAGA!

55 lat Światowida

 
Elbląg, 55 lat Światowida
fot. nadesłana

Dokładnie za miesiąc Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu obchodzić będzie jubileusz 55-lecia działalności.

Gmach Elbląskiego Domu Kultury przy placu Kazimierza Jagiellończyka oddany został do użytku w 1962 roku. Przez lata zmieniały się pomysły na organizowanie życia kulturalnego, pojawiały się nowe inicjatywy i idee, które wcielali w życie kolejni dyrektorzy, pracownicy i współpracownicy ośrodka kultury. Wraz z przemianami administracyjnymi następowały przekształcenia w zakresie i celach działalności ośrodka kultury w Elblągu, a co za tym idzie – zmiany jego nazwy.
       Obecny dyrektor instytucji, Antoni Czyżyk, reprezentuje pokolenie menadżerów kultury – ludzi, którzy nie tylko starają się zaspokajać potrzeby kulturalne mieszkańców, ale też dostosowywali elbląską kulturę do standardów gospodarki rynkowej, zmienili sposób myślenia o sektorze kultury w regionie i realizowali pierwsze projekty finansowane ze źródeł zewnętrznych.
       - Jesteśmy wojewódzką, samorządową instytucją kultury, której siedzibą jest Elbląg, a obszarem działania cały kraj, ze szczególnym uwzględnieniem naszego regionu – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid”. - W ciągu 55 lat działalności instytucja przekształciła się z jednostki miejskiej, w wojewódzką i o zasięgu międzynarodowym.
       W roku 2017 CSE "Światowid" obchodzi jubileusz 55-lecia swojej działalności. Obchody zorganizowane zostaną w piątek, 17 marca.
       - Zapraszam w tym dniu do naszych pracowni, by zobaczyć, jak wygląda oferta "Światowida" i prowadzone tu zajęcia – dodaje Antoni Czyżyk. - Mam nadzieję spotkać tu tego dnia naszych przyjaciół i uczestników prowadzonych przez nas zajęć edukacyjnych.
       Tego dnia w specjalnym koncercie wystąpią Andrzej i Maja Sikorowscy. Andrzej Sikorowski jest autorem piosenek, wokalistą i gitarzystą, liderem Grupy Pod Budą i twórcą większości jej piosenek. W 2003 roku do Grupy Pod Budą dołączyła jego córka, Maja, a od 2005 Sikorowscy zaczęli występować w duecie. W minionym roku ukazał się ich najnowszy album „Okno na Planty”.
       Jubileusz jest także okazją do spotkań po latach ludzi, którzy pracowali w „Światowidzie”. Osoby, które chcą wziąć udział w obchodach proszone są o zgłaszanie się telefonicznie lub mailowo pod numerem telefonu 55 611 20 70 lub na adres mailowy pr@swiatowid.elblag.pl. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 marca.
       Jubileusz 55-lecia Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu wraz z koncertem Andrzeja i Mai Sikorowskich odbędzie się 17 marca o godz. 18 w dużej sali kina Światowid.
      
Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama