UWAGA!

58. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

 
58. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
fot. nadesłana

Co roku, w połowie lutego pojawiają się informacje o możliwości zgłaszania się do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim. Już od lat rejonowy etap Konkursu odbywa się w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, które zaprasza wszystkich chętnych do zmagań w turniejach: recytatorskim, poezji śpiewanej, wywiedzione ze słowa oraz teatrów jednego aktora.

To 58. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Laureatami tej rywalizacji było w przeszłości wielu znanych dziś polskich aktorów, m.in. Janusz Gajos, Jan Englert, Magdalena Cielecka, Marek Kondrat, Michał Żebrowski. Organizatorem konkursu jest działające od ponad 100 lat Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie. W konkursie może wziąć udział młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych oraz dorośli.
       - Tegoroczne przeglądy rejonowe zgodnie z sugestią Oddziału Okręgowego Towarzystwa Kultury Teatralnej przebiegać będą niemal do końca kwietnia - mówi Agnieszka Tkaczuk z CSE „Światowid” - Przegląd wojewódzki odbędzie się 11 maja w Olsztynie. O szczegółach przesłuchań wojewódzkich TKT poinformuje w kwietniu.
      
       Przegląd rejonowy odbędzie się 13 kwietnia o godz. 12 w Galerii Nobilis w CSE „Światowid”. W eliminacjach rejonowych mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i dorośli z następujących miejscowości: Elbląg, Frombork, Tolkmicko, Młynary, Milejowo, Gronowo Elbląskie, Markusy, Rychliki, Pasłęk, Godkowo, Braniewo, Lelkowo, Płoskinia, Wilczęta, Pieniężno. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 29 marca.
       Konkurs zostanie przeprowadzony w formie czterech odrębnych turniejów:
       TURNIEJ RECYTATORSKI
       TURNIEJ „WYWIEDZIONE ZE SŁOWA”
       TURNIEJ TEATRÓW JEDNEGO AKTORA
       TURNIEJ POEZJI ŚPIEWANEJ
      
       Regulamin konkursu rejonowego oraz karty zgłoszeń dostępne są na stronie www.swiatowid.elblag.pl w zakładce Konkursy. Wypełnione formularze należy dostarczyć do CSE „Światowid” (pokój 38 a – I piętro), wysłać pocztą elektroniczną (email: agnieszka.tkaczuk@swiatowid.elblag.pl), faxem (nr 55 611 20 60) lub na adres: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, Plac Jagiellończyka 1, 82-300 Elbląg
       Do przeglądu wojewódzkiego zostanie zakwalifikowanych: do 3 recytatorów w Turnieju recytatorskim, 1 wykonawca w Turnieju wywiedzione ze słowa, w Turnieju teatrów jednego aktora - 1 wykonawca oraz 1 dodatkowy (przesyłając taśmę video z realizacją jego spektaklu na adres Zarządu Głównego TKT), w Turnieju poezji śpiewanej - 1 wykonawca oraz 3 dodatkowych (przesyłając taśmę z rejestracją ich prezentacji na adres organizatora spotkania finałowego).
       Wszelkie pytania można kierować pod nr tel. 55 611 20 59 lub na adres agnieszka.tkaczuk@swiatowid.elblag.pl
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)