UWAGA!

6. urodziny Alternatywnych - Elbląska Scena Literacka

Elbląg, plakat nadesłany
plakat nadesłany

Alternatywny Elbląski Klub Literacki od sześciu lat działa aktywnie na terenie Elbląga i poza nim. To grupa pasjonatów literatury, którzy choć zupełni różni odnajdują w materii poetycko-prozatorskiej wspólny język. Jest co świętować i na to urodzinowe świętowanie, 12 grudnia w nieco innym niż dotychczas wydaniu, AEKL zaprasza!

Na przestrzeni lat skład klubu się zmieniał. Jest to nieuchronnym elementem postępu. Zmiany wychodzą zazwyczaj na dobre. Coraz bardziej rozszerza się pole działalności Klubu i Stowarzyszenia oraz liczba instytucji, z którymi współpracujemy. Dlatego nie zamykamy się na ludzi i ich pomysły.
       Sześć lat to tony tekstów, tygodnie spotkań, godziny występów. To odkrycia pisarskich talentów i ich debiuty. To także możliwość pokazania mieszkańcom (szczególnie młodzieży) najbardziej wartościowych zjawisk polskiej literatury współczesnej.
       Warto podkreślić, że nie ma tych działań bez grupy zaangażowanych osób, którzy z pasją działają na rzecz szeroko pojętej kultury.
       Jest co świętować i na to świętowanie, w nieco innym niż dotychczas wydaniu, zapraszamy!
       O 18.00 na Małej Scenie Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu odbędzie się spotkanie z Piotrem Mosoniem, autorem najkrótszego wiersza o frustracji, jaki kiedykolwiek powstał.
       O godzinie 20.00 impreza przeniesie się w mury Galerii EL (Krużganek), gdzie odbędzie się Turniej Jednego Wiersza na sześć wersów na materiale niestandardowym. Jak to rozumieć? Wersów ma być sześć (nie ograniczamy ich długości) a sam tekst powinien być zapisany na innym niż kartka materiale. Jest pole do popisu a szczegóły oczywiście w Regulaminie.
       Po TJW odbędą się dwa koncerty. Zagra dla nas zespół Zorro (instrumental prog rock) i Loopcyfer. A może ktoś jeszcze? To pozostanie tajemnicą aż do soboty 12 grudnia.
       Do wspólnego świętowania zapraszamy wszystkich miłośników poezji i dobrych dźwięków.
       I oczywiście życzenia, i prezenty mile widziane.
      
       Regulamin Turnieju Jednego Wiersza
       1. Organizatorem Turnieju jest Stowarzyszenie „Alternatywni” z Elbląga.
       2. Turniej odbędzie się 12 grudnia o godzinie 20.00 w Centrum Sztuki Galeria EL (Krużganek) w ramach urodzinowej Elbląskiej Sceny Literackiej.
       3. Uczestnikami mogą być wszystkie osoby powyżej 16 roku życia, które stawią się na turnieju oraz zaprezentują osobiście własny tekst poetycki składający się z 6 wersów. 4. Prezentowany wiersz nie może być wcześniej publikowany (także w Internecie) oraz nagradzany w innych konkursach. 4. Teksty powinny zostać zaprezentowane na niestandardowym materiale, czyli powierzchni innej niż biała kartka papieru formatu A4. 5. Podpisane teksty powinny być złożone do momentu rozpoczęcia turnieju. W szczególnie uzasadnionych przypadkach dopuszcza się podjęcie spontanicznej decyzji o starcie w turnieju już po jego rozpoczęciu.
       5. Szczególne przypadki rozpatruje Sekretarz Turnieju. Do niego również należy składać teksty poetyckie.
       6. Celem konkursu jest promocja twórczości poetyckiej oraz integracja środowisk artystycznych regionu.
       7. Przewiduje się nagrody rzeczowe.
       8. W jury konkursu zasiądą znani i cenieni poeci oraz animatorzy kultury. 10. Wyniki turnieju zostaną ogłoszone po koncertach około godziny 21.30
       12. Wiersze finalistów zostaną opublikowane na oficjalnej Stowarzyszenia Alternatywni. 13. Wszelkie wątpliwości rozstrzygane będą przez Sekretarza Turnieju.
      

      
Kamila Łyłka-Kosińska, Alternatywny Elbląski Klub Literacki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama