UWAGA!

7th Summer of Jazz&Blues

 Elbląg, 7th Summer of Jazz&Blues

7 i 8 lipca uczta dla miłośników dobrej muzyki. Organizatorzy 7th Summer of Jazz&Blues przygotowali w tym roku wyjątkowo tylko dwa koncerty, ale i koncerty zaplanowane na ten rok będą wyjątkowe!

7 lipca, godz. 19 zagra w Galerii EL wyjątkowej klasy muzyk – Leszek Możdżer.
      
       Jest to artysta z „najwyższej półki jazzowej”. Koncertuje na całym świecie. Współpracował z wieloma najlepszymi muzykami jazzowymi, m.in.: Tomaszem Stańko, Januszem Muniakiem, Michałem Urbaniakiem, Piotrem Wojtasikiem, Billym Harperem, Adamem Pierończykiem. Współpracuje także z kompozytorami: Zbigniewem Preisnerem i Janem Kaczmarkiem. Ma w swoim dorobku ponad 100 albumów, w tym wiele pod swoim nazwiskiem.
       Za swoją działalność muzyczną otrzymał wiele prestiżowych nagród i laurów, m.in.: Paszport Polityki (2004), Nagroda Ministra Spraw Zagranicznych RP za promocję Kultury Polskiej na świecie (2007) czy Fryderyk (1998).
       Artysta tworzy trio jazzowe wraz z kontrabasistą Larsem Danielssonem i perkusistą Zoharem Fresco.
       W Elblągu artysta wystąpi solo. W repertuarze usłyszymy impresje Chopinowskie oraz własne kompozycje artysty. Leszek Możdżer zagra na fortepianie Elbląskiej Orkiestry Kameralnej.
      
       8 lipca, godz. 19 wystąpi Deborah Coleman – bluesowa artystka ze Stanów Zjednoczonych, która do Polski przyjeżdża tylko na dwa koncerty.
       Jej sposób grania na gitarze przywodzi na myśl Jimiego Hendriksa, Buddy'ego Guy'a, Freddiego Kinga, Alberta Collinsa i Larry'ego Carltona. Jej śpiew porównywano do głosu Patti Smith, Bessie Smith, Janis Joplin, Memphis Minnie i Alberty Hunter.
       Coleman urodziła się w 1956 roku w Portsmouth w stanie Wirginia, a wychowywała w San Diego, San Francisco, Waszyngtonie i w okolicach Chicago. Deborah po raz pierwszy zaczęła grać na gitarze w wieku ośmiu lat.
       Na profesjonalnej scenie muzycznej pojawiła się jednak dopiero w 1993 roku, gdy wygrała konkurs organizowany przy festiwalu bluesowym w Charleston. Skutkiem tej wygranej był debiutancki album artystki „Takin' a Stand”. Deborah nagrała dziesięć płyt, i zjechała cały świat, koncertując zarówno na czele własnego zespołu, jak i wspólnie z innymi artystami.
      
       Bilety na koncerty do kupienia w Galerii EL w cenach Leszek Możdżer – 60 zł, Deborah Coleman – 25 zł.
      
       Uwaga! Zmieniły się miejsca koncertów – koncerty 7 i 8 lipca odbędą się w Galerii EL, a nie jak początkowo planowano na dziedzińcu Muzeum Archeologiczno-Historycznego.
      
Joanna Mierzejewska, Galeria EL

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama