UWAGA!

“A anieli grają” dla dzieci

 
Elbląg, “A anieli grają” dla dzieci
fot. Anna Dembińska, arch. portEl

4 grudnia salę koncertową Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych wypełnią mali melomani. W ramach programu „A anieli grają” EOK zrealizuje kolejną odsłonę cyklu koncertów “Muzyka dla ucha Malucha II" w ramach Kultury Dostępnej.

W grudniu w szkole muzycznej odbędzie się już ostatni w tym roku koncert EOK skierowany do najmłodszych słuchaczy. Elbląscy Kameraliści wspólnie z chórem dziecięcym Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu zaprezentują dzieciom kolędy z różnych stron świata oraz świąteczne  arcydzieła  muzyki  klasycznej. W programie znalazły się m.in.: kolędy „Cicha noc”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Bóg się rodzi”, „Wśród nocnej ciszy” oraz znana piosenka „Jingle Bells”. W ramach koncertu zaplanowano gry i zabawy z Mikołajem oraz wspólne śpiewanie kolęd. W specjalnie wydzielonej przestrzeni zostaną przygotowane akcesoria, z których dzieci przygotują ozdoby  świąteczne. Uczestnicy udekorują także choinki, znajdujące się w Sali Koncertowej.
       Celem projektu „Muzyka dla ucha Malucha II" jest edukacja artystyczna dzieci, które na co dzień mają utrudniony dostęp do oferty kulturalnej. Do udziału w spotkaniach zaproszone zostały maluchy z przedszkoli, szkół podstawowych, w tym klas integracyjnych i ośrodków specjalnych z Elbląga i okolic. Przedsięwzięcie zakłada realizację koncertów edukacyjnych o charakterze interdyscyplinarnym, zawierających działania z zakresu muzyki, śpiewu, tańca i plastyki. Wydarzenia organizowane są przy współpracy z cenionymi pedagogami i animatorami oraz elbląskimi instytucjami kultury, takimi jak Młodzieżowy Dom Kultury czy Zespół Państwowych Szkół Muzycznych. Udział w koncertach jest bezpłatny.
      
       Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
       Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
       Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. z o.o., Sp. J., Toyota Knedler, Eko-Partner
       Partnerzy koncertów: Księgarnie BookBook i Hurtownia Kwiatów Walentynowicz
      

       Patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama