UWAGA!

Aaaaby... nie zapomnieć o Grunwaldzie - zobacz i posłuchaj!

 Elbląg, Aaaaby... nie zapomnieć o Grunwaldzie - zobacz i posłuchaj!
(fot. nadesłane)

Do 300 placówek w całym kraju, w tym do szkół, bibliotek i instytucji kultury trafią wkrótce multimedialne materiały przypominające o 600-leciu bitwy pod Grunwaldem. Reportaże filmowe i nagrania radiowe są do obejrzenia i posłuchania w internecie.

Od początku roku dziennikarze Portalu Kulturalnego Warmii i Mazur eswiatowid.pl przygotowują artykuły, nagrania radiowe i telewizyjne związane z Grunwaldem. Obszernie relacjonowali też lipcowe Dni Grunwaldu, w czasie których odbyła się wielka inscenizacja bitwy. W internetowym dzienniku o kulturze można również znaleźć m.in. felietony i wideo-wypowiedzi naukowców związane z tematyką grunwaldzką.
       Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu, wydawca eswiatowid.pl, było także organizatorem konferencji naukowej Rzeczpospolita Obojga Narodów i festynu historycznego.
       W najbliższym czasie do 300 do szkół, bibliotek i instytucji kultury z Warmii i Mazur oraz całej Polski trafi płyta DVD z wybranymi grunwaldzkimi materiałami telewizyjnymi i radiowymi, które przygotowali dziennikarze portalu. Wraz z płytami zostaną też rozesłane foldery promujące Grunwald. Wszystkie te działania są możliwe dzięki dofinansowaniu z Narodowego Centrum Kultury i samorządu województwa warmińsko-mazurskiego.
      
       Zobacz pełną lista nagrań i materiałów filmowych.
      
eswiatowid.pl
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama