UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Alice może być każdy

Wojewódzki Ośrodek Kultury zaprasza młodzież na edukacyjny spektakl "Idź, zapytaj Alice". Jest to dramatyczne studium nastolatki uwikłanej w problem uzależnienia od narkotyków - "Alice może być każdy; Alice może być kimś, kogo znam; Alice jest narkomanką". Spektakl odbędzie się 18 maja o godz. 9.00 i 11.00 w sali kina "Światowit".

"Idź zapytaj Alice" jest sceniczną adaptacją książki pod tym samym tytułem, która została napisana przez nastolatkę narkomankę i szybko weszła do kanonu lektury angielskiej i amerykańskiej.
     - Nasze przedstawienie nie rości sobie praw do wyrażania ostatniego zdania o świecie nastoletnich narkomanów - wyjaśniają realizatorzy spektaklu, Agencja Teatralna "Biliczak". - Nie przedstawia dróg wyjścia z niego. Głęboko wierzymy, że pozwoli nam inaczej spojrzeć na skomplikowany świat, w jakim żyjemy.
     "Idź zapytaj Alice" pokaże młodzieży, jak może wyglądać życie z pozoru normalnej nastoletniej dziewczyny pełnej marzeń i nadziei, które legły w gruzach z powodu... narkotyków.
     Spektakl jest jedną z wielu form przekazania rzetelnej wiedzy na temat procesu wchodzenia w uzależnienie od narkotyków oraz pojawiających się w trakcie trwania w tym stanie problemów. Niewątpliwą zaletą jest forma - spektakl, która zdecydowanie łatwiej dociera i chętniej jest odbierana przez młodego człowieka. Bezpośrednia możliwość obserwacji rozwoju choroby uzależnienia od narkotyków pozwala młodemu widzowi na refleksję izastanowienie nad być może sytuacją, która stała się jego udziałem czy też może zaistnieć.
     Spektakl "Idź zapytaj Alice" jest adresowany do gimnazjalistów oraz uczniów szkół średnich i zawodowych. Integralną częścią przedstawienia jest spotkanie z terapeutą, który będzie do dyspozycji w trakcie i po zakończeniu spektaklu.
     W spektaklu występują: Monika Rutkowska, Katarzyna Dendys, Małgorzata Augustynów, Jakub Szydłowski.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama