UWAGA!

"Alter Ego" rozmawia z... nogą

Elbląg, "Alter Ego" podczas jednego z przedstawień
"Alter Ego" podczas jednego z przedstawień

Grupa teatralna "Alter Ego" działająca przy elbląskiej scenie wróciła już z wakacji. Jej członkowie przygotowują nowy spektakl "Rozmowa z własną nogą" według tekstu Anny Świerszczyńskiej. Premiera planowana jest na październik br.

Nie udały się wakacyjne plany młodych artystów z "Alter Ego". Grupa zaprezentowała się w czerwcu na XIV Płośnickim Lecie Teatralnym, gdzie odbywał się Ogólnopolski Przegląd Teatrów Niekłopotliwych. Następnie miała wziąć udział w prezentacjach podczas festiwalu filmowego w Łebie oraz wystąpić podczas Targów Poznańskich.
     - Niestety, z powodu braku dotacji rządowej odwołano festiwal w Łebie, nie pojechaliśmy również na targi - mówi Tomasz Walczak, opiekun "Alter Ego". - Nie załamujemy jednak rąk i ostro pracujemy nad nowy spektaklem. Będzie to kolejna po "Godzinie człowieczej nicości" adaptacja tekstu Anny Świerszczyńskiej. "Rozmowa z własną nogą" to historia dwóch wariatek, którym zginął zakład psychiatryczny. Opowieść z pogranicza absurdu i groteski. Spektakl będzie więc zabawny, ironiczny, czyli zupełnie odmienny od naszych dotychczasowych działań.
     Tomasz Walczak zapowiada, że spektakle będą oprawione muzyką graną na żywo.
     - Jesteśmy zachwyceni drewnianymi egzotycznymi instrumentami - mówi opiekun "Alter Ego". - Niedługo będziemy uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez uczestnika wyprawy w Himalaje, który opowie również o muzyce i instrumentach, które widział i słyszał podczas swojej podróży. Niegdyś braliśmy udział w podobnych warsztatach, które w Niemczech prowadził Brazylijczyk. "Alter Ego" planuje także pracować z maskami.
     Grupa będzie uczestniczyć w październikowych Malborskich Ogólnopolskich Spotkaniach Teatralnych "MOST". Zaprezentuje jury i publiczności dwa spektakle: "Godzinę człowieczej nicości" i "Moje twarze Judasza". Dostała również zaproszenie do Turka na Ogólnopolskie Spotkania Teatrów Młodzieżowych. Ale to dopiero w grudniu.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama