UWAGA!

„Alter Ego” szuka nowych talentów

 Elbląg, Alter Ego przygotowuje spektakle, ale i happeningi teatralne
Alter Ego przygotowuje spektakle, ale i happeningi teatralne (fot. arch. grupy)

Teatralne Studio Młodych „Alter Ego”, działające przy Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu rozpoczyna kolejny sezon artystyczny. Grupa ma na swoim koncie realizację ponad 50 spektakli, wiele nagród zdobytych na festiwalach w kraju i za granicą. Należy do jednych z ciekawszych scen offowych w Polsce. We wrześniowe poniedziałki i środy odbywać się będą przesłuchania młodych ludzi, którzy chcą przyłączyć się do teatralnej grupy.

„Alter Ego” istnieje od 18 lat. Najpierw funkcjonowało przy Domu Kultury w Drezdenku, a od ponad dekady działa przy elbląskim teatrze. Założycielem i opiekunem artystycznym grupy jest Tomasz Walczak. Młodzi aktorzy zdobywają laury na festiwalach i przeglądach w kraju oraz za granicą.
       - Goethe napisał: „Nasze pragnienia są przeczuciami zdolności, które w nas drzemią, zapowiedziami tego, czego będziemy w stanie dokonać”. Nasze pragnienia i zdolności nabrały realnego kształtu, tu słowo nabiera głębszego znaczenia, a każdy gest ma siłę po wielokroć mocniejszą od tego samego gestu z życia – przekonuje Tomasz Walczak. - Dzięki naszemu byciu w teatrze, staliśmy się innymi ludźmi, staliśmy się bardziej otwarci, bardziej wrażliwi, pewni swego potencjału i pragnień. Teatr otworzył nas na życie i jego piękno, i to jest właśnie misja naszego teatru, misja „Alter Ego”.
       Grupa zrealizowała dotychczas ponad 50 spektakli w konwencji: teatru poezji, groteski i absurdu, teatru ulicznego, happeningu, teatru plastycznego oraz pantomimy.
       Członkowie „Alter Ego” brali też udział, jako statyści, w przedstawieniach repertuarowych Teatru im. Sewruka, m.in. „Sen nocy letniej” w reż. Mirosława Siedlera, „Jak Piekarczyk chwat Elbląg uratował” w reż. Mirosława Siedlera, „Calineczka” w reż. Andrzeja Ozgi czy „Opowieść wigilijna” w reż. Czesława Sieńko.
       Co pokaże grupa w nowym sezonie artystycznym – zobaczymy. Póki co, „Alter Ego” szuka nowych talentów. Przesłuchania chętnych będą odbywać się we wrześniowe poniedziałki i środy o godz. 17 na Małej Scenie elbląskiego teatru.
       - To propozycja skierowana do gimnazjalistów, licealistów i studentów – mówi Tomasz Walczak.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Alter Ego - szuka. To już bardzo wiele !. I może na owym s z u k a n i u zakończy odtwórcze dociekania. Wystarczy.
 • Jeśli chcecie obcinać sobie włosy na scenie lub farbować je lub występować nago-to zapraszamy!; /
 • To prawdziwy teatr. A z mój przedrozmówca trochę przesadził. Gdybym miał cza0s to poszedłbym na przesłucanie. mam tam kilku znajomych i nie wypowiadajcie sie o tym na czym sie nie znacie; )
 • Zgadzam się z przedmówcą. Nie biega się po scenie nago, nie obcina się włosów i nie robi się rzeczy 'brutalnych'. Owszem, jest to prawdziwy teatr. Bez tematów tabu anie zahamowań. Lecz błagam! Przesadziliście troszeczkę. W Alter mam znajomych i każdy jest bardzo zadowolony.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Cisowianka(2010-09-07)
 • "Jeśli chcecie obcinać sobie włosy na scenie lub farbować je lub występować nago-to zapraszamy!; /" haha, to jest najlepsze. Uwielbiam plotki; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  lalala(2010-09-07)
 • Alter Ego - bardzo proszę. Zabawa w Teatr -bardzo proszę. Brak tylko jednego - dynamicznego Twórcy, który to wszystko ogarnie i nada całości dobry ton intelektualny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Bronka(2010-09-08)
 • Ja też tam mialam znajomych i gwarantuję, że nagie sceny (wprawdzie tyłem, ale dla kobiet to i tak wyzwanie, bo i tak widać z widowni ich piersi i tak)farbowanie czy obcinanie włosów - wszystko to może Was spotkać. Oczywiście nic na siłę! Po prostu jeśli sie na coś takiego nie zgodzisz - nie grasz - proste. I to nie jest zabawa w teatr. To ciągla zabawa w etiudy i happenningi przed prawdziwymi przedstawieniami teatru.
 • A przesłuchań sie nie bójcie - brakuje im ludzi - wezmą każdego:)
 • nie rozumiem waszych komentarzy! a moze lepiej siedziec w domu przed komputerem i zbijać bąki? jak ludzie chcą się bawic i mieć ciekawe zajecie to niech sobie to robią, co komu do tego? wam sie nie podoba to nie, ale na co sie mądrzyć?
Reklama