UWAGA!

Amatorskie malowanie Kazimierza Brejnaka

Elbląg, Amatorskie malowanie Kazimierza Brejnaka
fot. nadesłana

W okresie od 22 czerwca do 24 lipca zapraszamy do Filii nr 5 Biblioteki Elbląskiej na Osiedlu Zawada na wystawę pt. „Morza, góry i...” autorstwa Kazimierza Stanisława Brejnaka, na której – jak sam mówi – „ośmielam się po raz wtóry pokazać publicznie niektóre obrazy – efekt mojego amatorskiego malowania”. Zapraszamy!

Kazimierz Stanisław Brejnak o sobie:
       Maluję i rysuję, bo sprawia mi to przyjemność, bo mogę – mam nadzieję – twórczo i pożytecznie wykorzystać czas. Maluję przede wszystkim dla osób bliskich i znajomych. Urodzony w ostatnich dniach wojny, w wieku 4-5 lat zacząłem rysować patykiem na piasku. Rysowałem polskich żołnierzy i konie. Rysowanie i malowanie akwarelą towarzyszyło mi przez całe moje życie. Było to raczej bazgranie na dowolny temat podczas niezbyt ciekawych zajęć, czasami w chwilach nudy lub samotności. Od ośmiu lat maluję głównie farbami olejnymi. Woda i góry są w moich malarskich próbach ważnymi motywami. Cztery lata mieszkałem w akademiku w Gdańsku Brzeźnie w odległości stu metrów od morza. Urlopy spędzałem na ogół nad jeziorem, morzem lub w górach. Miałem przyjemność oglądać wschody i zachody słońca nad wodami Bałtyku, Morza Śródziemnego, Morza Czarnego i Atlantyku. Tamte widoki, zapachy i dźwięki odłożyły się w mojej świadomości i mam wrażenie, że powracają podczas pracy nad obrazem. Niniejszym ośmielam się po raz wtóry pokazać publicznie niektóre obrazy – efekt mojego amatorskiego malowania.
      
       Wystawę można oglądać w godz. otwarcia biblioteki: od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00.\
       Filia nr 5 mieści się przy ul. Rodziny Nalazków 20 w budynku Szkoły Podstawowej nr 9 i Gimnazjum nr 1.
      
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Bardzo przyjemne malarstwo, też kiedyś mieszkałem 2 lata w DS Nr. 1 UG na ul. Kraszewskiego w Gdańsku Brzeżnie. Bardzo klimatyczne miejsce to było w latach 70/80 - tych. Dziś niestety kultowy budynek nie istnieje, został rozebrany kilka lat temu. Powstaje tam osiedle mieszkaniowe. Szkoda, że obrazy Pana Kazimierza Brejnaka sa do obejrzenia tylko na Zawadzie.
Reklama