UWAGA!

Angielscy wirtuozi bluesa

2013-08-16
Aktualizowany 2013-08-21 10:06
 
Elbląg, Angielscy wirtuozi bluesa

W ramach cyklu "Blues jest cool" 21 sierpnia, w środę, o godz. 20.15 w elbląskim klubie Mjazzga odbędzie się koncert, którego bohaterami będą angielscy bluesmani: wirtuoz harmonijki ustnej Paul Lamb i jego równie utalentowany przyjaciel, gitarzysta i wokalista Chad Strentz.

To już przedostatni koncert wakacyjnego cyklu bluesowego organizowanego przez Stowarzyszenie Kulturalne CO JEST? Dotychczasowe koncerty były spotkaniami z muzykami amerykańskimi - pozostałe dwa to spotkania z bluesem brytyjskim. Wszystkie bez wyjątku koncerty cyklu odbywały się w cudownej atmosferze muzycznej i dały zarówno artystom jak i uczestnikom koncertów mnóstwo radości. Taki jest plan do samego końca i biorąc pod uwagę klasę muzyków można o przyjąć niemal za pewnik.
       Jeden z najwybitniejszych harmonijkarzy brytyjskiej sceny bluesowej Paul Lamb oraz jego partner z zespołu The Kingsnakes, gitarzysta i wokalista Chad Strentz postanowili wrócić do swoich muzycznych korzeni, muzyki śpiewanej w duecie z towarzyszeniem dwóch podstawowych instrumentów bluesa: harmonijki ustnej i gitary. Wielokrotnie w wywiadach wspominali, że wielką inspirację nieprzerwanie stanowi dla nich duet Sonny Terry & Brownie McGhee.
       To od zwycięstwa w konkursie harmonijkarzy - który oceniał Sonny Terry a nagrodą był wspólny z nim występ – rozpoczęła się tak na dobre kariera Paula Lamba.
       Z partnerem i przyjacielem ze swojego zespołu The Kingsnakes nagrali ostatnio w duecie płytę „Goin’ Down This Road”, która z miejsca stała się prawdziwą niespodzianką dla sympatyków talentu jednego z czołowych harmonijkarzy Europy! Sławek Wierzcholski w recenzji tej płyty napisałm.in.: Paul Lamb perfekcyjnie opanował wszelkie patenty i niuanse interpretacji harmonijkowej Sonny Terryego. Mało tego - twórczo i mistrzowsko je rozwija! Zaś repertuar - co kuszące - to nie klasyki pierwowzorów, choć wśród piętnastu utworów na CD znajdują się utwory, które nagrywali Terry i McGhee, jak np. ‘Careless Love’ czy ‘Feels So Good’. Chad Strentz stylowo śpiewa też mniej znane utwory, na pozór nieprzystające do konwencji duetu: m.in. utwory Ray’a Charlesa, Solomona Burke’a czy Sonny Boy’a Williamsona II. Chad, znany jako gitarzysta elektryczny, znakomicie
       gra też na akustyku w konwencji zbliżonej do Browniego McGhee!
       Sonny Terry & Brownie McGhee już dawno pożegnali się z nami. Paul i Chad są doskonałymi kontynuatorami ich sposobu gry! Będzie się o tym można przekonać już podczas ich sierpniowych koncertów w Polsce.
      
       Koncert w ramach projektu BLUES JEST COOL
       Organizator koncertu: Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest?
       Dofinansowano ze środków UM w Elblągu
       bilety: 25 zł przedsprzedaż / 35 zł w dniu koncertu
       Kontakt: mjazzga@mjazzga.pl
      
       Następny koncert w cyklu "Blues jest cool" 11 września, Danny Bryant Band (UK)
      
SK Co jest?
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama