UWAGA!

Anna Waligórska/Maria Szachnowska. Dziś wernisaż

 Elbląg, Anna Waligórska/Maria Szachnowska. Dziś wernisaż

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Anny Waligórskiej i Marii Szachnowskiej, który odbędzie się dziś (czwartek, 3 marca) o godz. 18. Na wernisaż wstęp wolny.

O wystawie pisze jej kurator, Jarosław Denisiuk:
       "W postawach twórczych obu artystek interesujący jest dialog z konwencją przedstawienia wizerunku kobiecego oraz pytania o normy estetyczne towarzyszące postaci kobiety w malarstwie. Malarki z jednej strony czują potrzebę odniesienia się do tradycji malarstwa, jego medium, przy jednoczesnym nieusuwaniu z pola zainteresowań dbałości o warsztat, czy zaplecza formalnego. Z drugiej zaś, obie postawy charakteryzuje poszukiwanie rozwiązań alternatywnych konwencji przedstawiania, ożywiających medium malarskie […]"
      
       Anna Waligórska
       Urodzona w 1979 roku w Bydgoszczy. W latach 1999-2000 studiowała malarstwo na Uniwersytecie Zielonogórskim w Instytucie Sztuki i Kultury Plastycznej. W latach 2000-2005 studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, w pracowni dyplomowej Profesora Hugona Laseckiego, potem w pracowni Profesora Macieja Świeszewskiego. Dyplom z malarstwa w pracowni Profesora Macieja Świeszewskiego, aneks z malarstwa ściennego (w Szpitalu Onkologicznym w Gdańsku) i witrażu pod kierunkiem Profesora Andrzeja Dyakowskiego w 2005 roku. W roku 2003 była asystentką-stażystką u Profesora Andrzeja Markowicza w pracowni scenografii i projektowania plastycznego. Oprócz malarstwa zajmuje się malarstwem ściennym, witrażem, grafiką warsztatową, scenografią. Obecnie pracuje na ASP na stanowisku asystenta w pracowni malarstwa ściennego i witrażu. W 2012 roku artystka wygrała konkurs na grafikę ścian osłonowych wiat przystankowych Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.
      
       Maria Szachnowska

       Urodzona w 1990 roku. W latach 2009-2014 studiowała rysunek i malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w pracowni prof. Macieja Świeszewskiego z aneksem w Pracowni Scenografii i Pracowni Tkaniny Artystycznej. Obecnie studentka studiów doktoranckich na ASP w Gdańsku. Artystka projektowała scenografię i kostiumy do spektaklu „W 80 dni dookoła świata” w reżyserii Konrada Szachnowskiego w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu w 2015 roku. Maria Szachnowska zajmuje się malarstwem i tkaniną.
      
       Wystawa będzie czynna do 4 kwietnia.
       Informacje: Beata Branicka, CS Galeria EL, tel 55 625 67 80, beata.b@galeria-el.pl
      
Beata Branicka, Centrum Sztuki Galeria EL
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama