UWAGA!

Arcydzieła Muzyki Klasycznej

2013-03-03
Aktualizowany 2013-03-10 09:00
 
Elbląg, Piotr Pławner,
Piotr Pławner, fot. nadesłana

Już 15 marca Elbląska Orkiestra Kameralna zaprasza na wyjątkowy koncert z okazji nadchodzącej wiosny pn. „Arcydzieła Muzyki Klasycznej”, z udziałem geniusza skrzypiec – Piotra Pławnera. W Centrum Sztuki Galeria EL artysta wspólnie z elbląskimi kameralistami wykona dzieła najwybitniejszych kompozytorów: W. A. Mozarta i F. Mendelssohna.

W programie tego niezwykłego koncertu znajdą się perełki muzyki klasycznej, jak: Divertimento D-dur KV 136 i Serenada D-dur KV 204 Wolfganga Amadeusza Mozarta,
       a także przez ponad wiek zapomniany, a wprowadzony ponownie na estrady za sprawą Yehudi Menuhina niesamowity Koncert skrzypcowy d-moll skomponowany przez trzynastoletniego Feliksa Mendelssohna. „Szczęśliwie dla słuchaczy i wielbicieli muzyki romantycznego twórcy, utwór ten otrzymał drugie życie, zyskując jednocześnie aprobatę publiczności oraz pochlebne opinie ze strony krytyki muzycznej.”
      
       Gra i talent Piotra Pławnera zostały wielokrotnie uznane przez międzynarodową krytykę: „Ten młody człowiek jest fenomenem, to prawdziwy geniusz. Jego gra jest fascynująca, przemyślana do ostatniego niuansu”.
       Piotr Pławner już jako dziewięciolatek debiutował na scenie.  Artysta jest laureatem wielu konkursów oraz przesłuchań w kraju i zagranicą. Najważniejsze z nich to zwycięstwa w X Międzynarodowym Konkursie im. Henryka Wieniawskiego oraz najwyższy laur 44 Międzynarodowego Konkursu ARD w Monachium. Piotr Pławner koncertował niemal w całej Europie, obu Amerykach oraz krajach arabskich.  Niemiecki Sttutgarter Zeitung twierdzi, że Piotr Pławner to fenomen gry na skrzypcach. The Times podaje, że to wyjątkowy, nieskazitelny talent. Na temat polskiego muzyka wypowiedział się sam Lord Yehudi Menuhin, który twierdzi, że Piotr Pławner to jeden z najbardziej obiecujących artystów nadchodzącej ery.
      
       15 marca, Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu, godz. 19. Bilety: 30 zł (ulgowy) i 35 zł (normalny) do nabycia w Biurze Koncertowym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej – Ratusz Staromiejski, IV piętro, pok. 29. Rezerwacja telefoniczna: (55) 237 47 49 lub elektroniczna: www.eok.elblag.eu
      
       Sponsor Strategiczny, Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z o.o.
       Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa
       Sponsorzy Wspierający: Meble Wójcik, Grupa Żywiec Browar w Elblągu, Giełda Elbląska S.A., Toyota Knedler Sp. z o.o.

      

       Patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Joanna Kownacka, Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Zgadzam sie we wszystkim z Pania w 100%
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  2 polowka(2013-03-05)
 • Cieszy mnie różnorodność propozycj iOrkiestry - klasyka na najwyższym poziomie ale też jazz, dobra rozrywka itp. Brawo.
 • Dla kogo te bilety ulgowe po 30 pln? Dla biednych studentów, dzieci, które mogłyby choć raz posłuchać "na żywo", czy przeciętnych zjadaczy chleba, którym brakuje właśnie na chleb???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Normal(2013-03-12)
 • Dla kogo te bilety ulgowe po 30 pln? Dla biednych studentów, dzieci, które mogłyby choć raz posłuchać "na żywo", czy przeciętnych zjadaczy chleba, którym brakuje właśnie na chleb???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Normal(2013-03-12)
Reklama