UWAGA!

Art & Apparatus – sztuka i nowe technologie

 

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza w czwartek 14 marca o godz. 18 na prezentację efektów warsztatów Art & Apparatus, zrealizowanych w ubiegłym roku w szwedzkim Ronneby w ramach projektu Art Line. Wstęp wolny.

Podczas warsztatów Art & Apparatus artyści z regionu południowego basenu Morza Bałtyckiego eksperymentowali z techniką cięcia wodą oraz trójwymiarowym modelowaniem. Efekty warsztatów po raz pierwszy zaprezentowane zostały w czerwcu ubiegłego roku w Kulturcentrum Ronneby.
       W czasie wystawy w Galerii EL zostaną pokazane zarówno prace stworzone w ramach warsztatów, jak i wybrane prace z dotychczasowej twórczości artystów uczestniczących w projekcie. Warsztaty w Ronneby zrealizowane zostały w ścisłej współpracy z Waterjet Lab i Mad Studio. Wystawa połączona będzie z prezentacją i dyskusją nt. wykorzystania w sztuce najnowszych technologii, m.in. cięcia wodą czy technologii arduino – mikrokontrolerów.
       Spotkanie zakończy występ elbląskiej grupy SoundLab, która w 2011 roku uczestniczyła w warsztatach Baltic Sounds Good, zrealizowanych przez Galerię EL w ramach projektu Art Line. Tym razem SoundLab zaproponuje dźwięki tworzone z wykorzystaniem aplikacji internetowych.
       Na wystawie swoje prace zaprezentują m.in: Alexey Chebykin (RU), Jakob Ingemansson (SE), Kordian Lewandowski (PL), Linus Kutavicius (LT), Magnus Petersson (SE), Mariusz Białecki (PL), Ruzica Zajec (DE), Sylwia Galon (PL), Tomasz Skórka (PL), Diana Rönnberg (SE), Izabela Żółcińska (PL).
      
       Harmonogram:
       – godz. 18 – wernisaż wystawy
       – godz. 18.45-20.15 – prezentacje:
       Izabela Żółcińska, Jakob Ingemansson (Art&Apparatus)
       Anders Jönsson (Blekinge Institute of Technology, Waterjet Lab Ronneby)
       Maciej Wojnicki (technologia Arduino)
       Jarosław Nowak, Maciej Olewniczak (rzeźba przestrzenna Jana Chwałczyka i rzeczywistość rozszerzona)
       – godz. 20.30 – SoundLab – koncert.
      

 


      
      
       ***
      
       Przewidziany na lata 2011-2013 projekt Art Line polega na współpracy 14 partnerów z pięciu krajów obszaru Południowego Bałtyku: Szwecji, Polski, Niemiec, Litwy i Rosji. Art Line jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Południowy Bałtyk 2007-2013. Głównym beneficjentem jest szwedzkie Muzeum Blekinge w Karlskronie. Zasadniczym celem projektu jest stworzenie sieci współpracy pomiędzy instytucjami artystycznymi i kulturalnymi w regionie. Art Line jest pierwszym artystyczno-kulturalnym projektem dofinansowanym w ramach Programu Południowy Bałtyk. Został także nominowany do wyróżnienia jako projekt flagowy Unii Europejskiej w zakresie sztuki współczesnej i współpracy kulturalnej.
      
      

Beata Branicka, Galeria EL
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama