UWAGA!

Arteterapia w edukacji wczesnoszkolnej

 
Elbląg, Arteterapia w edukacji wczesnoszkolnej
fot. nadesłana

Zakończyła się trzecia edycja warsztatów „Arteterapia w edukacji wczesnoszkolnej” organizowanych przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” i Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. W warsztatach wzięli udział nauczyciele, instruktorzy z ośrodków kultury oraz asystenci rodziny z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Elblągu.

Zajęcia arteterapeutyczne kieruje się m.in. do dzieci, które są zahamowane, nadpobudliwe, nieakceptowane, odrzucone, takich z niską motywacją do nauki, po przejściach traumatycznych i do dzieci z małą sprawnością psychoruchową. Warsztaty prowadziły: Marlena Szwemińska - konsultant ds. pedagogiki specjalnej i integracji W-MODN w Elblągu, Alicja Guła - konsultant ds. wychowania przedszkolnego W-MODN w Elblągu oraz Ewa Bednarska-Siwilewicz, plastyk, pedagog CSE „Światowid”.
       - Uczestnicy poznali wiele technik rysunkowych: od ćwiczeń rozmachowych ręki, które wspierają motorykę małą, po kreatywne rysowanie – mówi Ewa Bednarska-Siwilewicz. - Szczegółowo zostały przedstawione techniki malarskie, podział barw, podłoża, struktury i rodzaje farb, tworzenie szablonów, techniki kolażu, frotaż oraz asamblaż.
       Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się, na czym polega rzeźbienie papieru, jak przygotować warsztat kukiełkowy, teatr cieni oraz o innych działaniach, które rozwijają naturalną potrzebę bezpośredniego kontaktu z materiałem i fakturą.
       - Poznałam wiele technik, wiele sposobów, które pozwolą mi kreatywnie prowadzić zajęcia – mówi Ewelina Jeziorska z Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury.
       Dla Justyny Budzyńskiej z Przedszkola nr 21 były to „kolorowe warsztaty”.
       - Już wiem, że wiele z tych technik wykorzystam w przedszkolu, w pracy z dziećmi ucząc je konstruowania, kształtowania i łączenia materiałów w całość – zapewnia pani Dorota.
       Na kolejne szkolenie organizatorzy zapraszają w grudniu.
      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama