UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Arteterapia w edukacji wczesnoszkolnej

 
Elbląg, Arteterapia w edukacji wczesnoszkolnej
fot. nadesłana

Zakończyła się trzecia edycja warsztatów „Arteterapia w edukacji wczesnoszkolnej” organizowanych przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” i Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. W warsztatach wzięli udział nauczyciele, instruktorzy z ośrodków kultury oraz asystenci rodziny z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Elblągu.

Zajęcia arteterapeutyczne kieruje się m.in. do dzieci, które są zahamowane, nadpobudliwe, nieakceptowane, odrzucone, takich z niską motywacją do nauki, po przejściach traumatycznych i do dzieci z małą sprawnością psychoruchową. Warsztaty prowadziły: Marlena Szwemińska - konsultant ds. pedagogiki specjalnej i integracji W-MODN w Elblągu, Alicja Guła - konsultant ds. wychowania przedszkolnego W-MODN w Elblągu oraz Ewa Bednarska-Siwilewicz, plastyk, pedagog CSE „Światowid”.
       - Uczestnicy poznali wiele technik rysunkowych: od ćwiczeń rozmachowych ręki, które wspierają motorykę małą, po kreatywne rysowanie – mówi Ewa Bednarska-Siwilewicz. - Szczegółowo zostały przedstawione techniki malarskie, podział barw, podłoża, struktury i rodzaje farb, tworzenie szablonów, techniki kolażu, frotaż oraz asamblaż.
       Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się, na czym polega rzeźbienie papieru, jak przygotować warsztat kukiełkowy, teatr cieni oraz o innych działaniach, które rozwijają naturalną potrzebę bezpośredniego kontaktu z materiałem i fakturą.
       - Poznałam wiele technik, wiele sposobów, które pozwolą mi kreatywnie prowadzić zajęcia – mówi Ewelina Jeziorska z Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury.
       Dla Justyny Budzyńskiej z Przedszkola nr 21 były to „kolorowe warsztaty”.
       - Już wiem, że wiele z tych technik wykorzystam w przedszkolu, w pracy z dziećmi ucząc je konstruowania, kształtowania i łączenia materiałów w całość – zapewnia pani Dorota.
       Na kolejne szkolenie organizatorzy zapraszają w grudniu.
      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama