[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Zadbaj o swoją przyszłość. Idź na wybory!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Arteterapia ze Światowidem

Elbląg, Arteterapia ze Światowidem

Arteterapia to terapia przy pomocy sztuki, to także wszelkie formy i metody pomocy terapeutycznej, przy których wykorzystuje się sztukę, a dokładniej rożne jej dziedziny lub wytwory, np. muzykę, rysunek, taniec, literaturę, dramę. W strukturach CSE Światowid działa ośrodek arteterapii, który ma za zadanie wspieranie działań aktywizujących osoby niepełnosprawne i z grup marginalizowanych.

- Prowadzimy działalność edukacyjno - szkoleniową z zakresu arteterapii, organizując szkolenia ogólne i specjalistyczne dla pracowników instytucji oraz organizacji o profilu społeczno - kulturalnym i wolontariuszy - mówi Teresa Miłoszewska z CSE Światowid. - Mamy też bazę twórców niepełnosprawnych z regionu warmińsko-mazurskiego oraz podejmujemy działania promocyjne na ich rzecz.
       Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu od lat organizuje przedsięwzięcia kulturalne adresowane do osób niepełnosprawnych, takie jak Letnia Szkoły Edukacji Artystycznej czy Międzynarodowe Spotkania Artystyczne oraz szkolenia i warsztaty socjoterapeutyczne i z arteterapii dla otoczenia wspierającego osoby niepełnosprawne.
       - Celem ośrodka jest również prezentacja dobrych praktyk, promocja idei arteterapii oraz realizacja działań o charakterze integracyjnym
       realizowanych samodzielnie przez CSE lub we współpracy z placówkami edukacyjno-wychowawczymi, Warsztatami Terapii Zajęciowej, Środowiskowymi Domami Samopomocy i organizacjami pozarządowymi z terenu województwa warmińsko-mazurskiego - dodaje Teresa Miłoszewska.
       Światowid otrzymał właśnie dofinansowanie z Funduszu Małych Grantów Transgranicznych i Międzyregionalnych na realizację projektu „Azymut". Program ten ma na celu podniesienie kompetencji kadry pracującej z osobami niepełnosprawnymi z województwa warmińsko - mazurskiego, regionu Sztokholm oraz Obwodu Kaliningradzkiego. Rozpocznie się 1 kwietnia i potrwa do 30
       września 2010 roku.
       - Nasze doświadczenia wskazują, że zarówno w instytucjach kultury, placówkach edukacyjno-wychowawczych oraz organizacjach pozarządowych pracujących na rzecz osób niepełnosprawnych występuje duża rotacja kadry, a wśród osób pracujących przez długi okres w tak trudnych warunkach występuje proces wypalenia zawodowego - mówi Teresa Miłoszewska. - Dlatego też doskonalenie kadry terapeutycznej, wprowadzanie nowych form i metod pracy z osobami niepełnosprawnymi jest dla nas jednym z kluczowych zadań.
       Uczestnikami projektu będą pracownicy działalności merytorycznej i artystycznej w instytucjach kultury, nauczyciele, pedagodzy, terapeuci.
       Projekt będzie realizowany w formie szkoleń, warsztatów i praktyk. W trakcie jego trwania odbędą się również wizyty studyjne, podczas których uczestnicy projektu zapoznają się z modelami i systemami pracy obowiązującymi w instytucjach i organizacjach w Polsce, Szwecji i Rosji.
      
       Projekt „AZYMUT" jest finansowany z Funduszu Małych Grantów Transgranicznych i Międzyregionalnych - Wsparcie udzielone przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego.
      
Justyna Kozłowska - Dyrla (Światowid)
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Kiedy w Światowidzie zostanie zorganizowany kolejny kurs arteterapii; ) I czy ten kurs daje podstawy i kwalifikacje do pracy?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Ciekawy student(2010-02-15)
 • Podyplomowke z arteterapii oferuje PWSZ. W przeciwienstwie do Swiatowidu daje kwalifikacje, papier i co najwazniejsze solidne przygotowanie:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Klass(2010-02-15)
Reklama