UWAGA!

Artur Gotz z repertuarem Kabaretu Starszych Panów

 Elbląg, Artur Gotz z repertuarem Kabaretu Starszych Panów

Któż z nas nie pamięta „Kaziu zakochaj się” czy „Addio pomidory”? W najbliższą niedzielę (22 lipca) w programie „Kabaret Starszych Panów - przeboje wszech czasów śpiewa Artur Gotz” będziemy mieli okazję przypomnieć sobie największe przeboje tego kultowego już kabaretu. W ramach XXI Letniego Salonu Muzycznego – Bażantarnia 2018” wystąpią: Artur Gotz – śpiew, Dawid Ludkiewicz – instrumenty klawiszowe, Łukasz Jerzykowski – gitara basowa, Pancho Campos – perkusja.

Pierwszy program Kabaretu Starszych Panów, którego twórcami byli Jerzy Wasowski i Jeremi Przybora, został wyemitowany przez telewizję 16 października 1958 roku, tak więc w 2018 roku mija 60 lat od tego wydarzenia.  Repertuar kabaretu był w ciągu minionego półwiecza wielokrotnie opracowywany przez wielu znamienitych artystów i wokalistów, co świadczy o absolutnym mistrzostwie tekstów piosenek i muzyki, będących dla kolejnych pokoleń niekończącą się inspiracją. Artur Gotz odnosi się z szacunkiem do pierwotnych wykonań, ale dzięki wykorzystaniu instrumentów elektronicznych, zaskakującym aranżacjom i porywającej interpretacji, piosenki w jego wykonaniu połączyły to co sentymentalne, z tym co bliskie i aktualne człowiekowi XXI wieku. Poza wielkimi szlagierami będzie to też możliwość odkrycia na nowo piosenek mniej znanych jak „Torreador i kastaniety”, „Sposoby robienia kariery”, „Wesoły deszczyk” czy „ Adziba”.
       Ten niezwykły koncert z pewnością dostarczy wrażeń i wzruszeń zarówno tym, którzy mają w pamięci występy Kabaretu Starszych Panów, jak i młodszemu pokoleniu.
       Artura Gotza mieliśmy okazję gościć już w elbląskiej Bażantarni i swoją osobowością, profesjonalizmem stworzył fantastyczny klimat. Urodzony w Krakowie wokalista i aktor młodego pokolenia, absolwent PWST im. L. Solskiego w Krakowie – Filia we Wrocławiu (2006 r.), prezes Fundacji Kultury i Sportu w Warszawie. Występuje na scenie od jedenastego roku życia, a w wieku 15 lat rozpoczął współpracę z Teatrem The Imagination w Londynie, gdzie wystąpił w trzech premierach. Po studiach związany z teatrami Warszawy (Współczesny, Kamienica, 6. piętro), Łodzi (Nowy) i Chorzowa (Rozrywki). Aktualnie aktor Teatru Nowego im. K. Dejmka w Łodzi, współpracuje z Teatrem Piosenki Romana Kołakowskiego. Jest wokalistą, laureatem nagrody „Wokalista Roku 2016”. Jako wokalista debiutował w krakowskiej „Piwnicy pod Baranami”, w której rozpoczął współpracę z kompozytorem Zygmuntem Koniecznym. Jest także tytułowym bohaterem powieści „Idol” Marty Fox. Jego poprzednie płyty, „Obiekt seksualny” i „Mężczyzna prawie idealny”, prezentowane były z wielkim powodzeniem w całej Polsce, także w Europie, USA i Australii. Artysta zagrał ponad 350 koncertów.
       Dzisiejszy koncert jest zarazem promocją najnowszej płyty.
       Organizatorem koncertu jest Elbląskie Towarzystwo Kulturalne. Tradycyjnie już koncertom będą towarzyszyły konkursy, a ten będzie związany tematycznie z elbląską turystyką. Będzie możliwość pogrania przed koncertem w gry planszowe, a przewodnikiem, instruktorem po grach będą animatorzy z „Planszówkarni”.
      
       Początek tradycyjnie o godz. 17. Zapraszamy do muszli koncertowej w Bażantarni.
       Projekt realizujemy przy współudziale finansowym Samorządu Miasta Elbląg a tegorocznymi partnerami są: Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły w Elblągu, Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, Fundacja MMusic (Holandia), PTTK Oddział Ziemia Elbląska
      

       Patronem medialnym wydarzenia jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Teresa Wojcinowicz, Elbląskie Towarzystwo Kulturalne
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama