UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Artyści elbląscy na Salonie w Leer

 
Elbląg, Artyści elbląscy na Salonie w Leer

Od 26 października do 23 listopada trwa Leeraner Salon – pokaz prac plastycznych zebranych przez kuratora wystawy Manfreda Baasnera spośród artystów – reprezentantów miast partnerskich Leer. Wśród nich są przedstawiciele elbląskiego środowiska plastycznego; Aleksandra Hońko, Bohdan Kiliński, Janusz Kozak, Waldemar Cichoń.

Trwająca już 13 lat partnerska współpraca pomiędzy naszymi miastami, najżywiej wygląda na polu wymiany kulturalnej i oświatowej, przyznał Burmistrz Leer Wolfgang Kellner, który oficjalnie otworzył w Centrum Kultury Zollhaus wystawę, gratulując jednocześnie twórcom pomysłowości kreatywności. Na ręce burmistrza Kellnera delegacja Elbląga przekazała również list gratulacyjny Prezydenta Elbląga Jerzego Wilka, w którym prócz ciepłych słów znalazło się zaproszenie do naszego miasta. Publicznie dziękując Prezydentowi Elbląga Burmistrz Kellner podkreślił wyjątkowe znaczenie relacji między naszymi miastami i obiecał odwiedzić Elbląg w 2014 roku.
       Artyści z Elbląga na tle kolegów z Niemiec, Holandii i Wielkiej Brytanii wypadli znakomicie, pokazując zestaw prac dojrzałych plastycznie i skupiając uwagę niemieckiej publiczności.
       Wystawa z udziałem prac elbląskich plastyków była nie tylko okazją do przypomnienia o partnerstwie naszych miast, ale również do nawiązania relacji ze środowiskiem artystycznym brytyjskiego Trowbridge, które podobnie jak Elbląg pozostaje w ścisłych relacjach z Leer.
       Lista uczestników wystawy:
       Waldemar Cichoń, Aleksandra Hońko, Bohdan Kiliński, Janusz Kozak (Elbląg), Beata Wrzesińska, Mirosław Ejsmont, Marek Fijałkowski (Toruń), Cezary Kopik, Józef Mrotek (Grudziądz).
       Paul Workmann, Jill Hillman, David Moss (Trowbridge) Ingo Heintzen, Manfred Boomgaarden, Hauke Rickers, Vincent i Gemma van Leeuwen, Martin Löffler (Leer), Ulrike Schmidt (Flörsheim), Janneke Hülsebus-(Hamburg), Marijke Koster (Groningen), Ingrid Constance, Hans van Herwijnen (Bad Nieuweschans).
      
Monika Borzdyńska, rzecznik prasowy w Biurze Prezydenta Miasta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama