UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Artyści w plenerach

 

W drugiej połowie sierpnia na terenie Braniewa, Fromborka oraz Starego Siedliska odbędą się dwie imprezy ze sztuką w tle: Plener artystyczny „Siedem tłustych dni na rzecz wsi” oraz VI Międzynarodowe Warmińskie Spotkania Twórcze. Wezmą w nich udział goście z Rosji, Niemiec i Gruzji.

W dniach 14 – 19 sierpnia odbędzie się Plener artystyczny „Siedem tłustych dni na rzecz wsi” w gospodarstwie pana Mirosława Dziewiałtowicza w Starym Siedlisku. W programie pleneru: wystawa malarstwa i rzeźby, występy zespołów ludowych, kiermasz smakołyków wiejskich, ognisko i wiele innych atrakcji. W czasie trwania pleneru będzie można śledzić proces tworzenia prac malarskich i rzeźbiarskich oraz wziąć udział w warsztatach artystycznych. 19 sierpnia odbędzie się wystawa prac wykonanych w trakcie pleneru i jego uroczyste zakończenie (o godz. 16).
       Drugi plener - VI Międzynarodowe Warmińskie Spotkania Twórcze - tym razem o charakterze wyłącznie malarskim odbędzie w dniach 20 – 27 sierpnia w Braniewie i Fromborku. Warmińskie Spotkania Twórcze mają już kilkuletnią tradycję, a fakt przyciągnięcia na naszą Ziemię Warmińską wielu artystów z całej Europy jest wynikiem kontaktów pana Andrzeja Zielińskiego - uznanego artysty i nauczyciela wielu młodych miłośników sztuki z Braniewa i okolic. Plener zakończy się wystawą, której wernisaż zaplanowano na 27 sierpnia o godz. 11 na placu przed Bazyliką Mniejszą w Braniewie.

 


      
       Podczas plenerów będzie można spotkać wielu artystów z Polski, Rosji, Niemiec i Gruzji oraz na bieżąco obserwować proces twórczy, dyskutować z artystami i wziąć udział w warsztatach malarskich. Celem obu plenerów jest ukazanie piękna Ziemi Warmińskiej w malarstwie, a także promocja regionu w Polsce i za granicą poprzez stwarzanie warunków do pracy twórczej dla wszystkich zainteresowanych poznawaniem technik pracy artystycznej.
      
       Plener artystyczny „Siedem tłustych dni na rzecz wsi”
       14-19 sierpnia - Stare Siedlisko
      
       VI Międzynarodowe Warmińskie Spotkania Twórcze
       20-27 sierpnia - Braniewo, Frombork
      

oprac. OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama