UWAGA!

Atom String Quartet na Festiwalu Jazzbląg 2013

 Elbląg, Atom String Quartet,
Atom String Quartet, fot. Bartosz Kania, Piotr Gamdzyk

Już w sobotę, 20 lipca zdobywcy dwóch Fryderyków – jazzowy kwartet smyczkowy Atom String Quartet po raz pierwszy wykona swoje kompozycje w aranżacji na kwartet i orkiestrę kameralną. Koncert odbędzie się w ramach Festiwalu Jazzbląg, a na scenie zespołowi towarzyszyć będzie Elbląska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Marka Mosia.

W programie znajdą się sztandarowe kompozycje członków zespołu, min.: Manhattan Island Mateusza Smoczyńskiego, Iława Krzysztofa Lenczowskiego, Too Late Michała Zaborskiego, a także premierowa kompozycja Dawida Lubowicza Za wcześnie, wszystkie w aranżacjach samych kompozytorów.
       Atom String Quartet jest jednym z nielicznych na świecie i pierwszym w Polsce kwartetem smyczkowym grającym jazz. Ten powstały w 2009 r. zespół od początku swojej działalności otrzymał wiele nagród i wyróżnień, m.in.: Grand Prix XIII Bielskiej Zadymki Jazzowej,„Złote Gęśle” na XV Festiwalu Folkowym Polskiego Radia „Nowa Tradycja”. W czerwcu 2011 ukazała się płyta „Fade in”, która została nagrodzona Fryderykiem w kategorii „Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku”. W roku 2012 nakładem wytwórni Kayax ukazał się kolejny album – „Places”, który otrzymał nagrodę „Fryderyk” w kategorii: „Album Roku – Muzyka Jazzowa”. Atom String Quartet w 2012 roku otrzymał także nominację w kategorii „Artysta Roku – Muzyka Jazzowa”.
        Zespół Atom String Quartet najlepiej scharakteryzował legendarny polski jazzman Jan „Ptaszyn” Wróblewski, mówiąc: "Czterech najsympatyczniejszych rzępajłów z siłą rażenia adekwatną do nazwy zespołu!"
       Atom String Quartet tworzą skrzypkowie – Dawid Lubowicz i Mateusz Smoczyński, altowiolista – Michał Zaborski oraz wiolonczelista – Krzysztof Lenczowski.
      
       Koncert odbędzie się w ramach Festiwalu Jazzbląg o godz. 18 na scenie Galerii El w Elblągu.  

       Zobacz program festiwalu.

       Patronem medialnym Jazzbląg 2013 jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Magdalena Todynek-Jabłońska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama