UWAGA!

Azja Centralna w obiektywie

 
Elbląg, Azja Centralna w obiektywie
fot. Przemysław Chwała

W październiku i listopadzie Galeria Filar Sztuki przy Bibliotece PWSZ w Elblągu zaprasza na wystawę fotografii Przemysława Chwały ilustrującą życie codzienne, obyczaje oraz piękno krajobrazu Kirgistanu i Uzbekistanu. 11 października o godz. 18 odbędzie się spotkanie z autorem i prezentacja filmu z podróży.

- Warto ruszyć w podróż w ten malowniczy a przecież tak mało znany zakątek świata, poznać jego rzeczywistość i sprawy mieszkańców – mówi Przemysław Chwała. - Jak wyobrażacie sobie życie w kraju, którego 90 proc. powierzchni stanowią góry (Kirgistan), albo blisko 80 proc. to pustynie (Uzbekistan)? Jak wygląda świat u styku wielkich kultur i narracji; postsowieckiej i rosyjskiej, muzułmańskiej oraz pasterskiego stepu?
       Odpowiedzi na te pytania będzie można znaleźć w październiku i listopadzie w Galerii Filar Sztuki, gdzie zostaną zaprezentowane fotografie z dwóch wyjazdów trekkingowo-badawczych autora.
       Zapraszamy wszystkich chcących zadziwić się światem, człowiekiem i kulturą do Galerii Filar Sztuki przy Bibliotece PWSZ w Elblągu od poniedziałku do piątku w godz. 9-16, w sobotę w godz. 9-14 oraz 11 października o godz. 18 na spotkanie z autorem i prezentację filmu z podróży do Azji Centralnej.
      
       Przemysław Chwała
jest Elblążaninem. W 2006 r. ukończył II Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka. Jest absolwentem Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego. Podróż do Azji odbył w latach 2008-2011 w ramach badań naukowych.
      
      
Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą, PWSZ w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama