UWAGA!

B.E.K.A premierowo

Elbląg, Na zdjęciu - E.K.A, brakuje Bartka
Na zdjęciu - E.K.A, brakuje Bartka

Dziś (31 marca) o godz. 18.30 w dużej sali kina Światowid odbędzie się premierowy pokaz programu elbląskiej grupy kabaretowej B.E.K.A. pn. ,,Śmiech dla mas”. Będzie to próba generalna przed występem konkursowym na XII Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Słowa „...Czy to jest kochanie?”.

Nazwa grupy kabaretowej B.E.K.A. pochodzi od pierwszych liter imion jej członków czyli, Bartka, Eweliny, Krzyśka i Angeliny.
     Cztery osoby - tegoroczni maturzyści elbląskiego liceum i student trzeciego roku politologii i dziennikarstwa gdyńskiej Wyższej Szkoły Komunikacji Społecznej - postanowiły stworzyć w Elblągu kabaret.
     - Do powołania kabaretu zainspirowała mnie rozmowa z Joanną Kołaczkowską z kabaretu Hrabi - mówi najstarszy członek grupy i jej opiekun Krzysztof Woźniak. - Pod koniec listopada ustaliliśmy już skład zespołu i cele, jakie chcemy osiągnąć.
     Jak mówią, chętniej pokazują absurdy sceny polskiej, czy raczej polskiej rzeczywistości, bo podkreślają, że rzadziej wyśmiewają scenę polityczną, a ich repertuar opiera się przede wszystkim na tekstach Jana Brzechwy.
     Już 6 kwietnia podczas ostatniego dnia Festiwalu Sztuki Słowa „...Czy to jest kochanie?”, organizowanego przez Światowid, wezmą udział w przesłuchaniach konkursowych w kategorii małe formy teatralne.
     Czy młody, elbląski kabaret jest zabawny przekonać się będzie można już dziś o godz. 18.30 w dużej sali kina Światowid. Wstęp 5 zł.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama