[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Zadbaj o swoją przyszłość. Idź na wybory!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Bąbelkowanie i przenikanie

Elbląg, W nowej pracowni fusingu i witrażu swoje dzieła tworzyli już elbląscy dziennikarze
W nowej pracowni fusingu i witrażu swoje dzieła tworzyli już elbląscy dziennikarze (fot. Światowid)

Pierwsze zajęcia w nowej pracowni fusingu i witrażu Centrum Spotkań Europejskich Światowid odbędą się w najbliższą środę, 3 marca, o godz. 17. Zapisy na zajęcia wciąż trwają.

Stapianie szkła - glasss fusing, polega na łączeniu w jedną całość różnych szkieł kolorowych, dzięki czemu otrzymujemy trójwymiarową przestrzenność. Proces ten odbywa się w specjalnych piecach sterowanych komputerowo. W czasie pracy wykorzystuje się różne rodzaje szkła artystycznego - bezbarwnego i kolorowego oraz dodatki w postaci szkliw, tlenków metali, farb do szkła, opiłków metali, czy minerałów. Największym atutem technologii fusingu jest jednak uzyskiwanie niepowtarzalnych efektów w postaci bąbelkowania i przenikania się kolorów szkła. Film, na którym pokazany jest cały proces powstawania prac metodą fusingu, można zobaczyć na portalu
       www.eswiatowid.pl.
       - Niezwykłe możliwości szkła pozwalają na zastosowanie go w arteterapii i ergoterapii, w CSE Światowid odbywały się już zajęcia z witrażu, teraz nowa pracownia, która jest zaprojektowana w taki sposób, aby mogły w niej pracować również osoby niepełnosprawne, stworzy nowe możliwości realizacji twórczych pomysłów - dodaje Ewa Bednarska - Siwilewicz.
       W warsztatach mogą brać udział osoby w wieku od 14 lat. Zajęcia w pracowni fusingu i witrażu będą się odbywały w środy, w godzinach 17 - 19. Odpłatność to 60 zł za miesiąc. Na zajęcia można się zapisywać pod nr telefonu 55 611-20-65 lub przyjść na pierwsze, otwarte spotkanie.
       Przypominamy, że w Światowidzie odbywają się również zajęcia z witrażu. Mogą na nie uczęszczać dzieci powyżej 8. roku życia, zajęcia odbywają się w każdą środę, w godzinach 17 - 18. Sekcja została utworzona we współpracy z firmą Pujan, która funduje materiały do tworzenia witraży dlatego warsztaty są bezpłatne. Informacji na temat zapisów udziela Helena Wojciechowska, tel. 55/611-20-85.
      
Edyta Jasiukiewicz, Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama