UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

„Bajeczne wspomnienia ze szkolnej ławki" w trasie

 
Elbląg, „Bajeczne wspomnienia ze szkolnej ławki" w trasie
fot. nadesłana

Literatura podana w interesującej formie. Pięć miejscowości i szereg atrakcji. Gry, zabawy, wykłady, stacje tematyczne. Zajęcia w szkołach podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych. Tak, w telegraficznym skrócie, wyglądał kolejny etap projektu „Bajeczne wspomnienia ze szkolnej ławki” realizowanego przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.

W dniach 12 – 14 i 19 - 20 czerwca Centrum Spotkań Europejskich odwiedzało szkoły różnego szczebla, by realizować w nich piknik literacki oraz grę terenową w ramach projektu „Bajeczne wspomnienia ze szkolnej ławki”. „Światowid” pojawił się kolejno w Gronowie Elbląskim, Miłakowie, Morągu, Rychlikach i Braniewie. Na uczniów czekały różnorodne stacje tematyczne, które miały wspólny mianownik – wszystkie zachęcały do czytania książek.
       Podczas pikniku zatytułowanego „Szkoło! Z książkami jest wesoło!” uczniowie, pod kierunkiem ekspertów z Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, mogli uczyć się technik szybkiego i poprawnego czytania. Mogli dowiedzieć się także, że Internet nie tylko służy do rozrywki, ale także dzięki niemu można czytać książki, a także znaleźć ciekawe informacje o literaturze. Podczas pikniku, uczestnicy wymieniali się opiniami na temat ulubionych bajek i książek. Słuchali bestsellerów literatury dziecięcej i młodzieżowej.
       Ogromną popularnością cieszyła się stacja, na której uczniowie ozdabiali, motywami pochodzącymi z literatury, koszulki i torby ekologiczne. Miejsce do zabawy i zdobywania nowej wiedzy, znaleźli także miłośnicy gier planszowych, inspirowanych książkami. W punkcie „Literackie przysmaki” uczestnicy pikniku, poznawali przepisy na potrawy, których receptury pojawiają się w literaturze dziecięcej i młodzieżowej.
       Drugą propozycją adresowaną do uczniów do skorzystania, z której zapraszało CSE „Światowid”, była gra terenowa „Z dala od klawiatury, a bliżej literatury”. Jej uczestnicy rozwiązywali różne zadania literackie m.in. kalambury, krzyżówki, diagramy, zagadki.
       Rodzice, uczniowie i nauczyciele mogli skorzystać również z wykładu, który poruszał problem, będący coraz częstszym zjawiskiem: książka przegrywająca z telewizją, smartfonem czy komputerem.
       Piknik literacki „Szkoło! Z książkami jest wesoło!” i gra terenowa była jednym z wielu działań projektu realizowanego przez Centrum Spotkań Europejskich. Już wkrótce w ramach „Bajecznych wspomnień ze szkolnej ławki” odbędą się warsztaty literackie i ilustratorskie, na które serdecznie zapraszamy.
       Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama