UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Bajka na pożegnanie

Mimo czarnych chmur jakie zbierają się od kilku tygodni nad Teatrem Dramatycznym w Elblągu (planowana fuzja z WOK), placówka wytrwała do końca sezonu artystycznego 2000/2001 i na pożegnanie proponuje najmłodszym widzom bajkę "Błazen i róża" w reżyserii Adama Dzieciniaka. Odbędzie się również pokaz powarsztatowy małych artystów.

Utworzenie w Elblągu Centrum Spotkań Europejskich na bazie teatru i Wojewódzkiego Ośrodka Kultury budziło i nadal budzi wiele emocji w światku artystycznym. Teatr stanowczo nie zgadza się na fuzję tłumacząc swoją decyzję dobrem sceny i funkcjami, jakie ona pełni dla elblążan. WOK natomiast przedstawia same korzyści, jakie obie placówki odniosłyby po połączeniu. Mediacji w sporze podjął się Bogdan Pierechod, dyrektor Departamentu Kultury Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. Skutek jest taki, że obie instytucje podpisały protokół rozbieżności, który trafił do władz wojewódzkich. Trwa oczekiwanie na decyzję.
     Póki co elbląska scena kończy sezon artystyczny i proponuje milusińskim bajkę "Błazen i róża" w reżyserii Adama Dzieciniaka. Jest to swobodna adaptacja znanej baśni J. Ch. Andersena "Świniopas". "Błazen i róża" to opowieść o próżnej królewnie, mądrym błaźnie i starym królu. To przywołanie dzieciństwa pozbawionego udawania i fałszu oraz obrazu świata, w którym najważniejsze pozostają proste wartości.
     Bohaterowie są charakterystycznymi postaciami. Rozkapryszona królewna żyje w przeświadczeniu, że świat powinien spełniać jej marzenia. Stary, zniedołężniały król nie potrafi odnaleźć się bez swojego błazna, który uważa, że koła życia powinny obracać się w takt serca. Symbolicznym powrotem do wrażliwości jest róża. Czy uda jej się zmienić świat?
     Kapryśną królewnę gra Teresa Suchodolska - Wojciechowska, starego króla - Kazimierz Tałaj, błazna - Lesław Ostaszkiewicz. Trzy zabawne świnki to: Jolanta Tadla, Barbara Matusiewicz, Wioletta Adamska.
     "Błazen i róża" - 6.06. i 19.06. o godz. 10.00.
     W Teatrze Dramatycznym odbędzie się pokaz powarsztatowy grup dziecięcych, które przez cały rok uczęszczały na zajęcia teatralne. Mali artyści zaprezentują etiudy i krótkie spektakle przygotowane pod okiem profesjonalnych aktorów. Pokaz odbędzie się 13 czerwca o godz. 18.00.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Czarne chmury to taki serial. A źle byłoby w momencie, gdyby ktoś chciał rozwiązać zespół Teatru Dramatycznego. Tego w planach nie ma (z tego co mi wiadomo), więc czemu larum grają. Pisanie zaś, że zawrzało w światku artystycznym to doprawdy gruba przesada - jakoś nie słychać wypowiedzi na ten temat od osób zajmujących się kulturą, a niezwiązanych z WOK czy TD. Stąd wniosek: Czy nie lepiej byłoby, by elbląscy ludzie kultury spotkali się na publicznej dyskusji o elbląskim życiu teatralnym. Niezbędna jest wymiana zdań, żeby oczyścić sytuację i uświadomić sobie, że elbląski teatr nie jest sprawą dwóch dyrektorów, ale istnieje w szerszym kontekście społecznym tzn. nie pełni roli instytucji li tylko artystycznej, jakto jest z teatrami w Krakowie czy Warszawie.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Ryszard(2001-06-09)
Reklama