UWAGA!

„Bajkowa rekwizytornia” na wystawie

 
Elbląg, „Bajkowa rekwizytornia” na wystawie
fot. nadesłana

Filia Nr 3 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Piłsudskiego zaprasza we wtorek 1 października o godz. 17 na otwarcie wystawy pt. „Bajkowa rekwizytornia”. Na wystawie będzie można zobaczyć różne rekwizyty bajkowe, m.in. książeczki dotykowe, pacynki, przestrzenne papierowe formy, postaci bajkowe wykonane z miękkich i wydających dźwięki materiałów. Wstęp wolny.

Wszystkie te bajkowe rekwizyty wprowadzają dziecko w fantastyczną przestrzeń bajek, wykorzystując cechę myślenia dziecięcego, jaką jest dziecięcy animizm. Polega on na przypisywaniu posiadania "duszy" i żywotności lalkom i innym zabawkom.
       - Czytanie bajki z rekwizytem jakim jest książeczka, pacynka, czy kukiełka sprawia, że dziecko staje się śmielsze i chętniej się wypowiada. Możliwość dotykania bajkowych ruchomych rekwizytów rozwija wyobraźnię u dziecka, pozwala różnicować świat i poznać relacje, rozwija umiejętności manualne, zwłaszcza zmysł dotyku, dlatego polecane są dla dzieci z dysfunkcją wzroku. Po otwarciu wystawy rodzice wraz z dziećmi będą mogli zobaczyć książeczki do bajkoterapii, zademonstrować działanie pacynek, czy grających kukieł, w których będzie można rozpoznać znane postaci z bajek, można wysuwać je z książeczki i tworzyć sceny. Dziecko za pomocą takiej książeczki i pacynek może tworzyć swoje własne opowiadania. To ważne działanie, w które może być zaangażowana cała rodzina - mówi Ewa Bednarska-Siwilewicz.
      
       Wystawę będzie można oglądać do 16 października w godzinach otwarcia Filii: poniedziałek-piątek 10-18.
       Więcej informacji o wystawie można uzyskać pod nr tel.: (55) 625 60 85.
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama