UWAGA!

„Bajkowa wyspa” z Wiolettą Piasecką

Elbląg, „Bajkowa wyspa” z Wiolettą Piasecką

Filia nr 5 Biblioteki Elbląskiej na Osiedlu Zawada zaprasza w piątek, 4 grudnia o godz. 17 dzieci w wieku 4-6 lat wraz z rodzicami/opiekunami na spotkanie w cyklu „Bajkowa wyspa” odbywające się w ramach XII ogólnopolskiej kampanii społecznej „Hospicjum to też Życie” pod hasłem „Dzieci radzą sobie same tylko w bajkach. Pomóż osieroconym dzieciom”. Gościem specjalnym spotkania będzie bajkopisarka Wioletta Piasecka. Wstęp wolny.

W ramach XII ogólnopolskiej kampanii społecznej „Hospicjum to też Życie”, która w tym roku odbywa się pod hasłem „Dzieci radzą sobie same tylko w bajkach” - w bibliotekach organizowane są spotkania, podczas których znane lokalnie osoby czytają dzieciom bajki tematycznie nawiązujące do problemu osierocenia. Do akcji na zaproszenie elbląskiego hospicjum bardzo chętnie włączyła się Biblioteka Elbląska, a osoby, które zaprosiliśmy do czytania, bez żadnych wątpliwości przystały na współpracę, co zaowocowało czytaniem bajek w bibliotece. Gościem specjalnym piątkowego spotkania będzie bajkopisarka Wioletta Piasecka, która przeczyta swoją baśń pt. „Dwie Małgosie”. Odbędą się również zabawy mikołajkowe inspirowane światem baśni i bajek. Zapraszamy!
      
       Wioletta Piasecka o zaproszeniu do akcji:
       Jestem szczęśliwa, że zostałam zaproszona do wzięcia udziału w kampanii społecznej „Hospicjum to też Życie. Tym bardziej, że w tym roku odbywa się pod hasłem „Dzieci radzą sobie same tylko w bajkach. Pomóż osieroconym dzieciom”. Nikt i nic nie zwróci dziecku, po stracie rodzica, szczęśliwego i beztroskiego dzieciństwa. Za żadnym z zakrętów nie będzie czekała na niego dobra wróżka, by zdjąć z drobnych ramion kłopoty ponad miarę. To my, dorośli możemy rozejrzeć się wokół siebie, czy gdzieś blisko mały człowiek nie potrzebuje pomocy lub czy za ścianą nie rozgrywa się cichy dramat. Bądźmy dobrymi opiekunami, nie tylko dla swoich pociech. Dziś, w dobie powszechnej emigracji, takich dramatów jest dużo więcej. Jako rodzice, pamiętajmy również, że małymi sierotami są nie tylko dzieci, które straciły jednego, czy oboje rodziców, ale także te, dla których rodzice nie znajdują czasu. Kochamy dzieci mądrze, nie lekceważmy ich problemów, okazujmy miłość i serce. Całym sercem podpisuję się pod tą inicjatywą i zapraszam do Filii Nr 5 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Rodziny Nalazków 4 grudnia o godzinie 17. Będę czytała moją baśń „Dwie Małgosie”.
      
       „Bajkowa wyspa” – to zajęcia, podczas których rodzice i ich pociechy mogą spędzać wspólnie czas na kreatywnej i rozwijającej zabawie. Inspiracją do tych zajęć są książki i ich bohaterowie.
       Filia nr 5 mieści się przy ul. Rodziny Nalazków 20 w budynku Szkoły Podstawowej nr 9 i Gimnazjum nr 1.
       Zajęcia odbywają się bezpłatnie.
       Prosimy o zabranie obuwia na zmianę.
       Więcej informacji:
       Filia nr 5
       ul. Rodziny Nalazków 20
       tel. 55 625 60 95(96)
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama