UWAGA!

Balkony Sztuki w Galerii EL

 Elbląg, Balkony Sztuki w Galerii EL
fot. Anna Dembińska

Centrum Sztuki Galeria EL oraz Grupa SoundLab zaprasza na Balkony sztuki - to cykl imprez performatywnych w przestrzeni publicznej z zakresu sztuk multimediów (audio, video, building projection) mające na celu stworzenie interakcji pomiędzy odbiorcą sztuki - przechodniem a artystą.

Pierwszą imprezę z tego cyklu będzie można zobaczyć na dziedzińcu Galerii EL 22 października o godz. 18. Swój pokaz video na ruinach zabudowań klasztornych Galerii EL zaprezentuje Antek Grzybek. Współistniejące wraz z pokazem dźwięki zaprezentuje grupa warsztatowa SoundLab.
      
       Antek Grzybek - grafik, akcjonista, twórca filmów animowanych, veejay. Doktor sztuk pięknych – adiunkt w Instytucie Sztuk Pięknych UWM w Olsztynie. Ponad 60 działań i prezentacji w kraju i za granicą (Bośnia i Hercegowina, Francja, Holandia, Grecja, Litwa, Rosja, Szwecja, Włochy). Jest jednym z prekursorów zastosowania technologii veejay’ingu w sztukach pięknych. Współpracuje z teatrami tworząc elementy wideo scenografii do przedstawień. W Galerii EL Antoni Grzybek ostatnio prezentował swoją sztukę w 2006 roku.
       Grupa SoundLab - działa przy warsztatach SoundLab w CS Galeria EL - tworzyła udźwiękowienie do projektu Noc Muzeów w Galerii EL w 2009 r. Występowała podczas 25 Międzynarodowego Pleneru Artystycznego w Chełmie, czy też podczas wystawy Video Laboratorium w 2010r w Galerii EL. Grupę tworzą: Maciej Olewniczak, Wiktor Piskorz, Mariusz Owczarek, Rafał Wawrzyn.
      
Joanna Mierzejewska, Centrum Sztuki Galeria EL
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama