UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Baltic Sounds Good i Karpaty Magiczne w Galerii EL

 
Elbląg, Baltic Sounds Good i Karpaty Magiczne w Galerii EL
(fot. Bogdan Kiwak)

Centrum Sztuki Galeria EL oraz Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki zapraszają 30 września o godz. 18 na prezentację materiału powstałego podczas trzydniowych warsztatów Baltic Sounds Good, odbywających się w ramach międzynarodowego projektu ArtLine. Gościem specjalnym pokazu będą Karpaty Magiczne.

Warsztaty trwające od 27 do 30 września są przeznaczone dla artystów, tworzących w nurcie sound artu, improwizacji muzycznych, muzyki elektro-akustycznej oraz field recordingu. Ekipa składa się z muzyków z Polski i Rosji, pracujących pod okiem opiekuna Macieja Olewniczaka, reprezentującego Galerię EL, oraz Krzysztofa „Arszyna” Topolskiego – perkusisty i muzyka elektronicznego. Podczas trzech dni głównym zadaniem uczestników: Danila Akimova, Sergeya Ivanova, Wiktora Piskorza, Mariusza Owczarka i Rafała Wawrzyka, będzie rejestracja dźwięków, charakterystycznych dla środowiska Morza Bałtyckiego. Warsztaty będą odbywały się na promie płynącym do Szwecji oraz w Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego na Helu, gdzie muzycy będą mieli okazję nagrać dźwięki zwierząt morskich, takich jak morświny czy foki, używając profesjonalnych rejestratorów dźwięku i hydrofonu. Podczas całych warsztatów grupie towarzyszyć będzie ekipa filmowa, rejestrująca wszystkie działania, a nagrany materiał ujrzy światło dzienne w postaci płyty DVD. Efektem finalnym Baltic Sounds Good na być płyta CD z kompozycjami, powstałymi właśnie podczas warsztatów, z którymi będzie można zapoznać się podczas piątkowego pokazu w Galerii EL.
       Gościem specjalnym pokazu będą Anna Nacher i Marek Styczyński, twórcy formacji Karpaty Magiczne. Projekt Karpaty Magiczne (The Magic Carpathians Project) powstał w 1998 roku, po rozwiązaniu grupy Atman. Muzyka uprawiana w ramach Projektu nawiązuje do jazzowych innowacji sonicznych i strukturalnych inspirowanych brzmieniami etnicznymi, a także minimalistycznej odmiany ambient i environment music, nie stroniąc od avant popu oraz posługując się idiomami muzyki tradycyjnej Europy Środkowej i Wschodniej. Krytycy w Polsce i na świecie porównują Projekt Karpaty Magiczne do „wschodnioeuropejskiego Art Ensemble of Chicago”, a specyficzna technika wokalna Anny Nacher jest opisywana przez przywołanie nazwisk Diamandy Galas, Renate Knaupt czy Lydii Lunch, choć śpiewa ona także klimatyczne, kameralne piosenki w stylu Brigitte Fontaine czy Bjork. (źródło: karpaty.serpent.pl).
      
       Początek imprezy o godz. 18, wstęp wolny.
      
      
       ***
      
       Przewidziany na lata 2011-2013 projekt Art Line polega na współpracy 14 partnerów z pięciu krajów obszaru Południowego Bałtyku: Szwecji, Polski, Niemiec, Litwy i Rosji. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską (Fundusz Rozwoju Regionalnego) oraz Program Współpracy Transgranicznej Południowy Bałtyk. Głównym beneficjentem jest szwedzkie Muzeum Blekinge. Zasadniczym celem projektu jest stworzenie sieci współpracy pomiędzy instytucjami artystycznymi i kulturalnymi w regionie. Art Line jest pierwszym artystyczno-kulturalnym projektem dofinansowanym w ramach Programu Południowy Bałtyk. Celem projektu jest wykorzystanie jej do zbliżenia zarówno instytucji i mieszkańców regionu Południowego Bałtyku, a także do stworzenia wspólnej tożsamości, która posłuży komunikowaniu się ze sferą publiczną za pomocą artefaktów.
      
Beata Branicka, Galeria EL
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama