UWAGA!

Banaszak, Miśkiewicz i Nowak zaśpiewają Komedę

 
Banaszak, Miśkiewicz i Nowak zaśpiewają Komedę
fot. nadesłana

W najbliższy weekend nie warto jechać na plażę, za to warto wrócić wcześniej z wakacji i wybrać się na Dziedziniec Galerii El na Festiwal Elbląskie Noce. Jak zapowiadają prognozy od 23 do 25 sierpnia będzie pogoda na kulturę.

Hanna Banaszak, Adam Nowak, Dorota Miśkiewicz, Mela Koteluk, Kabarety: LIMO, Jurki, K2 i Puk – wystąpią w plenerze, w scenerii dziedzińca XIII – wiecznego kościoła. Już po raz 17. odbywają się Elbląskie Noce. Festiwal Piosenki Wartościowej. W piątek, 23 sierpnia wystąpią laureaci ogólnopolskich i zagranicznych festiwali piosenki artystycznej, a gwiazdą wieczoru będzie Mela Koteluk. W sobotę, 24 sierpnia w programie „Dobra Noc z kabaretem” zaprezentują się kabarety Limo, K2, Puk i Jurki. Kabareton poprowadzą Znany Wojtek Kamiński i Sasza Żejmo. Ostatniego dnia organizatorzy zaplanowali niezwykły koncert.
       Koncert „Okolice Komedy” to prezentacja twórczości wybitnego polskiego kompozytora i pianisty jazzowego, autora znanych na całym świecie standardów jazzowych oraz niezapomnianej muzyki filmowej. Komeda wywarł niebagatelny wpływ na ukształtowanie się stylu określanego mianem „polskiej szkoły jazzu”, a jego muzyka zyskała światowy rozgłos. Oprócz utworów Komedy, kompozycje ze swoich repertuarów wykonają: Hanna Banaszak, Dorota Miśkiewicz i Adam Nowak.
       Hanna Banaszak to piosenkarka jazzowa i estradowa, ciesząca się szerokim uznaniem nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Droga artystyczna Hanny Banaszak trwa nieprzerwanie od lat 70. Współpracowała min. z Jeremim Przyborą, Jerzym Wasowskim, Zbigniewem Górnym, Jonaszem Koftą, Wojciechem Młynarskim.
       Dorota Miśkiewicz to wokalistka związana z jazzem, jednak poszukująca środków wyrazu również w obrębie innych gatunków muzycznych. Współpracowała i koncertowała z takimi gwiazdami, jak: Tomasz Stańko, Wojciech Waglewski, Nigel Kennedy, Grzegorz Turnau, Włodzimierz Nahorny, Ewa Bem, Jan „Ptaszyn” Wróblewski czy Anna Maria Jopek.
       Adam Nowak - lider, wokalista oraz autor tekstów zespołu „Raz, Dwa, Trzy, który łączy w swojej twórczości inspiracje rockowe, folkowe z liryzmem płynącym z piosenki autorskiej oraz poezji śpiewanej.
       Z muzyką Komedy mierzyło się bardzo wielu interpretatorów, osiągając inne efekty i ekspresję. Jakie nastroje wywołają muzycy tym razem? Koncert „Okolice Komedy” z udziałem Hanny Banaszak, Doroty Miśkiewicz, Adama Nowaka, Majewski/Miśkiewicz Quintet oraz Piotra Kałużnego odbędzie się w niedzielę, 25 sierpnia o godz. 20.
       Cena biletów: od 30 zł do 60 zł.
      
       Sponsor główny: Grupa Lotos
       Sponsorzy: Grupa Żywiec Browar w Elblągu, Grupa Energa, Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., FLSmidth MAAG Gear, Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o., Agencja Ochrony „Promet-Service”, PAaters Producent Galanterii Skórzanej, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Przedsiębiorstwo Handlowe Optima Roman Chlebowski.
       Zrealizowano przy wsparciu Prezydenta Elbląga.
      
       Patronat honorowy nad Festiwalem objęli Jacek Protas, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Jerzy Wilk, Prezydent Elbląga.

      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)