UWAGA!

Bażantarnia klasycznie. Chopin i nie tylko...

Elbląg, Bażantarnia klasycznie. Chopin i nie tylko...

W najbliższą niedzielę (21 lipca) Elbląskie Towarzystwo Kulturalne zaprasza ponownie do Bażantarni, gdzie w muszli koncertowej wystąpią: Krzysztof Kit - obój, Mirosław Pachowicz - fagot, Izabela Paszkiewicz - fortepian.

Trio tworzą młodzi, utalentowani instrumentaliści, których połączyła wspólna pasja muzykowania. Na co dzień związani z Polską Filharmonią Bałtycką i Akademią Muzyczną w Gdańsku. Czynnie biorą udział w kursach mistrzowskich u znakomitych instrumentalistów, podnosząc swoje kwalifikacje i umiejętności. Repertuar zespołu jest bardzo szeroki: od klasyki do ciekawych transkrypcji współczesnych przebojów, wykonanych w wyjątkowym składzie.
       Krzysztof Kit - obój
       Urodził się w Bydgoszczy, gdzie rozpoczął edukację muzyczną w Zespole Szkół Muzycznych i kontynuował w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w klasie oboju Krzysztofa Wroniszewskiego. Indywidualny tok studiów pozwolił mu już w roku 1996 rozpocząć pracę w Polskiej Orkiestrze Radiowej w Warszawie , której jest pierwszym oboistą i solistą do dziś. Przez wiele lat współpracował również z Polską Filharmonią Kameralną Sopot Wojciecha Rajskiego. Od roku 2002 koncertuje w założonym przez solistów Polskiej Orkiestry Radiowej kwintecie dętym „Tempo Prima”. W 2010 r. został również zatrudniony na stanowisku pierwszego oboisty w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Współpracował z orkiestrami Concerto Avenna, Sinfonia Varsovia, brał udział w projektach w Teatrze Muzycznym w Warszawie oraz z Orkiestrą Kameralną „Hanseatica”. Dokonał bardzo wielu nagrań płytowych z muzyką klasyczną i filmową w tym wszystkie nagrania muzyki filmowej Jana A.P.Kaczmarka realizowanych w Polsce. Z orkiestrami i zespołami kameralnymi koncertował w wielu krajach Europy oraz w Japonii, Korei Południowej czy Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
      
       Mirosław Pachowicz - fagot
       Ukończył Akademię Muzyczną im. St. Moniuszki w Gdańsku na Wydziale: Dyrygentura, Kompozycja i Teoria Muzyki w specjalności: teoria muzyki oraz na Wydziale Instrumen- talnym w specjalności fagot. Ważnym osiągnięciem był udział w projekcie „Kompozytorzy polscy 1918 – 2000”, prowadzonym pod przewodnictwem prof. zw. dr hab. Marka Podhajskiego. Efektem prowadzonych badań była publikacja hasła: „Tomaszewski Marek” w drugim tomie Słownika „Kompozytorzy polscy 1918 – 2000” wydanego przez Akademie Muzyczne w Gdańsku i Warszawie w roku 2007. Ukończył zorganizowane przez Instytut Teorii Muzyki Kursy w zakresie krytyki muzycznej prowadzone przez dr hab. Magdalenę Dziadek.
      
       Izabela Paszkiewicz-Posańska - fortepian
       ukończyła Liceum Muzyczne w Gdańsku w klasie fortepianu mgr. E.Szurek. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie fortepianu prof. A. Artykiewicza oraz Katedry Kameralistyki w klasie B. Szull –Talar, którą ukończyła z wyróżnieniem. Swoje umiejętności doskonaliła na licznych kursach mistrzowskich m.in.: Bałtycka Akademia Muzyki Kameralnej; Summer Academy in Geneve; Academie International d’Ete de Nice. Głównym zainteresowaniem pianistki jest muzyka kameralna i akompaniament za który została wielokrotnie nagrodzona na konkursach krajowych i zagranicznych, m. in: I miejsce w kategorii Trio na V Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki; Kameralnej im. Krzysztofa Pendereckiego; wyróżnienie na X Międzynarodowym Schubertowskim Konkursie duetów fortepianowych, wyróżnienie na I Międzynarodowym Konkursie duetów fortepianowych im. Reding-Piette. Obecnie jest wykładowcą w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Współpracuje z katedrą instrumentów dętych, akompaniując m. in. flecistom, oboistom, fagocistom. Bierze udział w licznych kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych artystów takich jak m.in.: Ransom Wilson, Diethelm Jonas. Współpracuje z Polską Filharmonia Bałtycką oraz Operą Bałtycką. Prowadzi ożywioną działalność artystyczną. Uprawia w szerokim zakresie kameralistykę; duet fortepianowy, zespoły duetowe z fletem, fagotem, skrzypcami, zespoły triowe. Jest członkiem zespołu New Century Trio propagujący muzykę współczesną. W czerwcu 2013 obroniła pracę doktorską: „ Elementy muzyki barokowej w muzyce współczesnej” na wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej w Gdańsku.
      
       Na koncert zapraszamy tradycyjnie do muszli koncertowej w Bażantarni, godz. 17. Wstęp wolny. W koncercie usłyszymy tak znane utwory jak: Mazurek a-moll op. 17 nr 3 i Walc Es-dur op. 18 F.Chopina, Dla Elizy L. van Beethovena, Pawana dla zmarłej Infantki M.Ravela, ale też i wiele innych, równie pięknych utworów.
      
Teresa Wojcinowicz, Elbląskie Towarzystwo Kulturalne
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama