UWAGA!

„Będzie dobrze” w Bażantarni

 Elbląg, Artur Gotz
Artur Gotz (fot. Rafał Bzowski)

Artur Gotz wraz z zespołem wystąpi podczas kolejnego spotkania Letniego Salonu Muzycznego w Bażantarni. W niedzielę, 18 lipca, w muszli koncertowej usłyszymy piosenki pod wspólnym tytułem „Będzie dobrze”.

Arturowi Gotzowi będzie towarzyszyć zespół w składzie: Dawid Ludkiewicz – instrumenty klawiszowe, Łukasz Jerzykowski – gitara basowa i Kuba Mikulski – instrumenty perkusyjne. Recital pod tytułem „Będzie dobrze” powstał z tęsknoty za koncertowaniem. Artysta, który grał rocznie ponad 100 koncertów, stworzył program, który ma być nadzieją na lepsze jutro. Program łączy w sobie elementy nostalgii i tęsknoty, ale przede wszystkim komizmu, dobrego humoru i satyry, w której wokalista czuje się najlepiej. Tytułowy utwór to kompozycja Artura Gotza do wiersza Marty Fox. Usłyszymy również kilka premierowych utworów, które znajdą się na czwartej płycie z piosenkami Igora Jaszczuka. Album miał się ukazać w ubiegłym roku, ale pandemia pokrzyżowała plany. Nie zabraknie również starych piosenek Mariana Hemara, Juliana Tuwima, Agnieszki Osieckiej, Starszych Panów w nowoczesnych, elektronicznych aranżacjach i porywającej interpretacji.

Artur Gotz jest wokalistą, aktorem scen Warszawy i Łodzi, laureatem nagrody „Wokalista Roku 2016”, także tytułowym bohaterem powieści „Idol” Marty Fox. Wydał trzy płyty: „Obiekt seksualny”, „Mężczyzna prawie idealny”, „Kabaret Starszych Panów. Przeboje wszech czasów śpiewa Artur Gotz”. Zagrał ponad 550 koncertów w całej Polsce, także w Europie, USA, Australii, Nowej Zelandii i na Kubie. Urodzony w Krakowie wokalista i aktor młodego pokolenia, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie - Filia we Wrocławiu (2006), prezes Fundacji Kultury i Sportu 44 w Warszawie, producent.

Występuje na scenie od jedenastego roku życia. W wieku 15 lat rozpoczął współpracę z Teatrem The Imagination w Londynie, gdzie wystąpił w trzech premierach. Jako wokalista debiutował w krakowskiej Piwnicy pod Baranami, w której rozpoczął współpracę z kompozytorem Zygmuntem Koniecznym. Z jego piosenką wydał singiel „Usposobienie przyjemne”.

Od wielu lat prowadzi warsztaty teatralne dla młodzieży i studentów, a także dla osób niepełnosprawnych oraz warsztaty z emisji głosu mówionego dla nauczycieli i osób pracujących głosem. Prowadził również warsztaty dla zawodowych aktorów kubańskich w Hawanie.

- Z uwagi na obowiązujące przepisy sanitarne przypominamy o limicie miejsc na widowni, zabraniu maseczek, zachowaniu odległości. Początek koncertu godz.. 17, wstęp wolny. Przed koncertem będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz elbląskiego Schroniska dla Zwierząt – informuje Elbląskie Towarzystwo Kulturalne, organizator Letniego Salonu w Bażantarni.

 

Uwaga konkurs! ETK przygotowało dla Czytelników portEl.pl trzy zestawy nagród (książki, płyty, gadżety). Otrzymają je osoby, które odpowiedzą na dwa pytania

1. Jaki jubileusz w 2021 r. obchodzi Elbląskie Towarzystw Kulturalne

2. Kto jest organizatorem XXIV Letniego Salonu Muzycznego

i najciekawiej dokończą zdanie... "Będzie dobrze", bo...

Na odpowiedzi czekamy pod mailemkonkurs@portel.pl do 18 lipca do godz. 12. W tytule maila prosimy wpisać "ETK", a w treści podać imię i nazwisko, numer telefonu i informację o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby konkursu.

 

Tegoroczna edycja Salonu odbywa się pod honorowym patronatem marszałka województwa warmińsko-mazurskiego i prezydenta Elbląga. Partnerami są: Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły w Elblągu, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, Zarząd Okręgu Polskiego Związku Łowieckiego.

Patronat medialny: Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl, Telewizja Truso i RMF Classic - współpraca redakcyjna. Projekt realizowany jest przy współudziale finansowym Samorządu Miasta Elbląg oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Teresa Wojcinowicz, Elbląskie Towarzystwo Kulturalne
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Wszystko ok, tylko dlaczego wlaściciel Mysliwskiej otwiera tylko dolną część z okienkami barowymi, a chowa normalnie wystawiane przed lokal stoły i krzesła. Na te imprezy przychodzi sądząc po ostatniej ponad 500 widzów, potencjalnych klientów. Ale widać nie kazdemu po okresie wielomiesięcznej przerwy zależy na klientach. Skoro autobus, o ktory prosili mieszkańcy nie kursuje do Bażantarni, wiekszość przyjeżdza autami, a oficjalny parking przy Muszli, taki sam, jak w 1965 roku, to samo dotyczy stałych ławeczek. A przecież nie każdy emeryt lubi siedzieć półtorej godziny na kamieniach lub po prostu stać. To tyle jako program naprawczy do władz miasta chyba nie doceniających uroków tego uwielbianego przez elblążan Parku Miejskiego. A po za tym w sobotnie letnie popołudnia Muszla Koncertowa stoi pusta i jest nadal do wykorzystania
 • Knajpa ma miejsca siedzące dla konsumentów a nie by blokować miejsce przez dwie godziny słuchając koncertu. Przyjdź wcześniej i zajmij miejsce na ławce przed sceną to nie będziesz musiał stać lub siedzieć na kamieniach.
 • A o Jazzblągu nic ?
 • Na info elblag jest
 • A już myślałem, że to "będzie dobrze"odnosi się do jakichś mądrych pomysłów naprawienia zdewastowanego przez ratuszowych i wodnopolskich szkodników Czerwonego Szlaku, ale nie - to tylko kolejne wydarzenie opłacone przez podatnika, dla zwiększenia zysków i podtrzymania byznesu lokalnego potentata. Potentata, który - jak czytam w komentarzach - nawet stolików żałuje dziś koncertowej publiczności, jeśli nie zamówi ona konsumpcji w potentatowskim lokalu. Tak właśnie działa wraży kapitalizm - koszta w nim są uspołeczniane (przerzucane na wszystkich mieszkańców), zaś zyski z inwestycji sfinansowanej przez podatnika trafiają wyłącznie do prywatnych kieszeni różnych chciwych potentatów. #TaxTheRich, #PodatekProgresywny, #PodatekKapitałowy, #PodatekMajątkowy, #CITbidena, #NiszczNeoliberalizm Hashtagi: #KapitalizmKanibalizm, #chciwosc, #UchoIgielne
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  6
  Czerwony Sztandar(2021-07-12)
Reklama