UWAGA!

Białą lokomotywą do Warszawy

 Elbląg, "Biała lokomotywa" podczas lipcowego koncertu w Galerii El
"Biała lokomotywa" podczas lipcowego koncertu w Galerii El (fot. AD)

Elbląska Orkiestra Kameralna ponownie wsiada do „Białej lokomotywy”. Tym razem muzyczna podróż po świecie Edwarda Stachury zawiedzie artystów do Warszawy.

Ostatni koncert muzycznych kompozycji Jerzego Satanowskiego do tekstów Edwarda Stachury odbył się w elbląskiej Galerii El 2 lipca, w ramach XXXVII Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy poezję”. Takim artystom jak Zbigniew Zamachowski, Mirosław Baka, Jacek Bończyk, Radosław Elis towarzyszył zespół Hadriana Tabęckiego „Kameleon Septet”, a także Elbląska Orkiestra Kameralna. Koncert był bardzo dobrze przyjęty nie tylko przez elbląską publiczność, ale także widzów TVP 2 i TVP Polonia, które transmitowały olsztyńską wersję tego wydarzenia muzycznego. Elbląscy muzycy kameralni zebrali wiele pozytywnych recenzji, za udział w tym artystycznym przedsięwzięciu autorstwa Jerzego Satanowskiego.
       Tym razem, jeszcze przed rozpoczęciem kolejnego sezonu koncertowego w Elblągu, nasi muzycy będą mogli zaprezentować się warszawskiej publiczności. W takim samym składzie muzycy i aktorzy wystąpią w Warszawie w amfiteatrze w Parku Sowińskiego, 20 września o godzinie 18.
      
Leszek Sarnowski, EOK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama